Messi kiosztott egy álompasszt, aztán kapásból bevágta

2018. január 7., vasárnap 16:56

A spanyol bajnokságot vezető Barcelona a tizenhatodik Levante ellen lépett pályára vasárnap délután otthon, és a vendégek a tizenkettedik percig húzták, amikor Messi és Jordi Alba mattolták a védelmet.

Annyi történt, hogy az argentin sztár levette a labdát a Levante tizenhatosa előtt, majd kiosztott egy gyönyörű passzt, amit Alba fejelt vissza neki. Messi érkezett, és kapásból kapura küldte a labdát, ami kétszer is pattant a földön menet közben,  végül a hosszú kapufáról ment a gólvonal mögé.

A Barcelona ezzel a góllal vezetett 1-0-ra, aztán nem sokkal a szünet előtt Luis Suárez is betalált, így 2-0 az állás.

Nagyon sokáig úgy nézett ki, hogy ez lesz a végeredmény, de aztán Messi megint villant: hülyét csinált néhány vendégvédőből, két csel után tologatta a labdát, majd középre lőtt, az átlépett labdára pedig Paulinho érkezett, és beállította a 3-0-s végeredményt.

Messinek amúgy ez volt a 400. spanyol bajnokija.

A bajnokságban második Atlético Madrid már szombat este pályára lépett: a Getafe ellen nyert 2-0-ra hazai pályán.

Nyitókép: Albert Gea/Reuters