Hazai pályán kapott ki Dárdai Herthája a Mainztól

2018. február 16., péntek 22:56

Egy hét sem telt el azóta, hogy a Hertha bravúros győzelmet aratott a Bayer Leverkusen vendégeként, a szezonban ők lettek a második olyan csapat a Bayern után, akik otthon győzték le a Leverkusent. Ennek fényében különösen érthetetlen, hogy pénteken hazai pályán is kikaptak a kiesés szélén táncoló, előző három meccsét elveszítő Mainztól.

Nem kezdődött jól a meccs Dárdaiéknak, Vedad Ibisevicet negyedóra elteltével le kellett cserélni orrtörés miatt, és hiába volt főként náluk a labda, így is a Mainznak voltak helyzetei, Jarstein kapusnak többször is védenie kellett. A 40. percben aztán végül Robin Quaison betalált, így a félidőben már 1-0–ra vezettek a vendégek.

A második félidőben sem lett jobb a helyzet, egy kontrából megint Robin Quaison talált be, ezzel beállítva a végeredményt. Fontos három pontot szerzett a Mainz, a Hertha pedig megint nem tudott felzárkózni az élbolyba.