Balotellit 4 év után hívták vissza: gól

2018. május 29., kedd 10:34

Első meccsén ült az olasz kispadon Roberto Mancini hétfő este St. Gallenben, ahol a vb-re készülő Szaúd-Arábia volt az ellenfelük barátságos mérkőzésen. Az új kapitány első dolga volt, hogy 4 év után visszahívta a keretbe Mario Balotellit, akit az előző kapitány, Giorgio Ventura mellőzött - nem is jutottak ki a vébére, 1958 óta először.

Balotelli remek szezont futott a Nice-ben, 26 gólt lőtt, és a visszatérésen is betalált. 21 perc után vezette a labdát, visszahúzta, majd három védő között kilőtte a jobb alsót, pofás gól volt.

A 68.-ban Belotti közelről szerezte a második gólt, de a szaúdiak pár perc múlva szépítettek. Igaz, visszajátszás nélkül is látható lesgóllal, de ez manapság keveseket zavar.

Saudi Arabia-Italia 1-2 Balo's back!

A hajrában Szaúd-Arábia többször megkontrázta az olaszokat, akadt még nagy helyzetük, igaz, Mancini csapatának is, de maradt a 2-1.

A vb-n a szaúdiak a nyitómeccset játsszák az oroszokkal, június 14-én délután öt órakor kezdenek.