Lloris-gálát hozott az izlandi rövidzárlat

2018. október 12., péntek 10:20 | aznap frissítve

Nem sok hiányzott hozzá, hogy Izland sokkolja a világbajnok franciákat a két csapat csütörtökön játszott barátságos meccsén: egészen a hajráig 2-0–ra vezettek, de nem bírták a nyomást, végül Mbappé öt perc alatt mentette döntetlenre a meccset.

Nemcsak róla kell ugyanakkor megemlékezni, hanem Hugo Lloris kapusról is, elsősorban neki köszönhető ugyanis, hogy Izland a 30. percben szerzett gólja után nem húzott el rögtön 2-0–ra már az első félidőben.

A francia kapusnak a 38. percben óriási bravúrral hárította Sigurdsson fejesét, a kipattanó viszont pont az első gólt szerző Bjarnason lábára pattant. Az izlandi ezt is simán belőhette volna, de borzasztóan találta el a labdát, így Lloris ebbe is bele tudott piszkálni.

Ezután aztán

Az akció után Sigurdsson joggal fogta a fejét, ebből azért Lloris bravúrjai ellenére is simán megszerezhették volna a második góljukat.