Pazar ollózás okozta a Lazio vesztét

2018. november 29., csütörtök 23:05

A ciprusi Apollon hazai pályán fogadta a Laziot az Európa Liga csoportkörének ötödik fordulójában. A mérkőzésnek nem volt tétje, az olasz csapat már biztosan továbbjutott, a hazaiak azonban becsületből még odatették magukat, alaposan kiszolgálva a közönséget.

A tartalékos Lazio nem erőltette meg magát, ez pedig meg is látszott a pályán. A lelkesen játszó ciprusiak sokkal veszélyesebbek voltak, David Faupala pedig megszerezte a forduló talán legszebb találatát a 31. percben.

A bekapott gól után már végképp nem akartak futballozni az olaszok, egész meccsen mindössze nyolc kapura lövésük volt és egyszer sem találták el a kaput. A ciprusi kiscsapat ugyanakkor nem állt le, a 82. percben végleg eldöntötte a találkozót egy kontra után.

A végeredmény 2-0 lett. A Lazio már biztosan másodikként végez, míg a 100 százalékos Frankfurt megnyerte a H csoportot. Az Apollon pedig büszke lehet magára, ugyanis három ponttal többje van, mint a sokkal jobb erőkből álló francai Olympique de Marseille-nek.