Spanyolország tönkreverte a Messi nélküli Argentínát

2018. március 28., szerda 00:08 | aznap frissítve

Lionel Messi pénteken az olaszok, kedden a spanyolok ellen nem léphetett pályára barátságos meccsen - érzi a combját - , ám míg előbbi mérkőzésen nélküle is nyertek 2-0-ra, négy nappal később óriási zakóba futottak bele: 6-1-re kaptak ki.

Pedig a félidő még csak 2-1 volt, Diego Costa és Isco találata után a szünet előtt kevéssel Otamendi szöglet után fejesből szépített.

A második félidőben viszont teljesen szétestek Sampaoli edző emberei, miközben Messi az Atletico-stadion tribünjéről egyre szúrósabb szemekkel figyelte a történéseket.

España-Argentina (6-1) Goles Amistoso 27/03/2018

Isco rúgta a harmadik és a hatodik gólt is, mesterhármassal zárt. Az ötödikhez, Iago Aspas találatához a spanyol kapus, De Gea adta a gólpasszt. A negyediknél Aspas tette le pazarul a labdát - bár valószínűleg nem teljesen direkt - az érkező Thiago Alcantarának.

Gabriel Jesus goal ger-bra 0-1

Keddi barátságosok

Spanyolország-Argentína 6-1 (2-1)
Magyarország-Skócia 0-1 (0-0)
Románia-Svédország 1-0 (0-0)
Belgium - Szaúd-Arábia 4-0 (2-0)
Lengyelország - Koreai Köztársaság 3-2 (2-0)
Tunézia-Costa Rica 1-0 (1-0)

És amikor Isco berúgta a hatodikat, még csak a 75. percben jártunk. A vébéig már három hónap sincs hátra, jelenleg úgy tűnik, Messinek nem is nagyon van értelme elutaznia Oroszországba. Akcióból az argentinoknak valójában egy ziccerük volt, még 0-1-nél nem találta el rendesen a labdát Higuain ajtó-ablak helyzetben, fölé ment.

Még két rangadó volt kedden, a brazilok egy kicsit visszavágtak a németeknek a 2014-es vb-elődöntős 7-1-ért, 1-0-ra nyertek Berlinben Gabriel Jesus fejesével.

Az angol-olasz 1-1 lett, Vardy közeli bombáját Insigne büntetőből egyenlítette ki a 87. percben. Chiesa lábára lépett rá az angol Tarkowski, a videóbíró szúrta ki, ez alapján fújta be a játékvezető a jogos tizenegyest.

Érdekesebb eredmény még, hogy a franciák is megverték az oroszokat otthon - pénteken a brazilok -, 3-1-re, hogy a svédek kikaptak a románoktól 1-0-ra, hogy Svájc hatot lőtt Panamának, illetve hogy a belgák négyet a szaúdiaknak.

England vs Italy 1:1 Vardy goal (1-0)

Na és persze ne feledkezzünk meg róla, a magyar válogatott Leekens edző második meccsén is kikapott, a skótok 1-0-ra nyertek az Üllőin.

Anglia 1-1 Olaszország VAR, Insigne 27-3-2018