A vb fair play díja: Cristiano Ronaldo segítette le a sérült Cavanit

2018. június 30., szombat 22:13

2-1 lett az Uruguay–Portugália nyolcaddöntő végeredménye, a mérkőzésen 14 percig volt csak egyenlő az állás, az uruguayiak kétszer is Edinson Cavani góljával jutottak vezetéshez. Ezért is volt fontos pillanat, amikor a 71. percben Cavani fájdalmas arccal, sántítva indult meg a pálya széle felé, majd mutatta, hogy cserét kér.

Mivel ekkor Uruguay 2-1-re vezetett, pici időhúzásra is jó lett volna, hogy lassan lebicegjen, Cristiano Ronaldo viszont nagyon előzékeny volt, odaszaladt az ellenfél csatárához, vállára vette, és lesegítette a pályáról Cavanit.

Amellett persze, hogy nagyon sportszerű pillanat volt, azért nem utolsó sorban azért is segített Cavaninak, hogy az gyorsabban a pálya szélére kerüljön, és mehessen tovább a játék.

A portugálok a végéig mindent beleadtak, Uruguaynak szinte támadása sem volt a második góljuk után, de így is bejutottak a negyeddöntőbe, ahol Franciaország lesz az ellenfelük.