Azt történt a PL-ben, amit a bajnokjelölt és a kieső meccsén várni lehetett

2019. április 26., péntek 22:57

Már az első percben góllal kezdett a Liverpool az angol bajnokság biztos kiesője ellen. A Huddersfield Town 20 percig örülhetett a tisztes 1-0-nak, ezután Sadio Mané lőtt gólt, a félidő legvégére is jutott egy találat Mohamed Szalah-tól. A 66. percben megint Mané rúgott gólt, alig negyed órával később újra Szalah jött. A labdabirtoklás ennek megfelelően 71-29 százalék volt a Liverpool javára, de a 21-5-ös lövésarány, meg a 726 passz is elég beszédes a 308-cal szemben.

A háromszoros bajnok így 5:0-val búcsúzott.

Merthogy a terrierek – ez a Huddersfield beceneve a yorkshire-i kutyatenyésztők után – ennyiszer nyertek angol bajnokságot. Volt egy évtizedük, amikor az egykor gőzgépek hajtotta szövőgépektől füstös város verhetetlen volt. Igaz, ez a 20. század '20-as éveiben volt, akkor ma Győr méretű város zsinórban nyert 1924, 1925, 1926-ban. Előtte és utána is dobogós volt 3 ezüst, három bronz jött össze, utoljára 1954-ben.

A Huddersfield két fordulóval a vége előtt már biztos kieső, három győzelme volt idén, összesen 14 pontot kapart össze. A Liverpool 91 pontos. A Manchester City 89-nél tart, igaz, Pep Guardiola csapata eggyel kevesebbet játszott.