Mbappé elérte a százgólos álomhatárt

2019. december 12., csütörtök 11:46

Kylian Mbappé, a Paris Saint-Germain 20 éves világbajnoka pályafutása a 100. klubgólját szerezte, amikor a 64. percben betalált a Galatasaray elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen (5-0). A meccs után Mbappé azt írta a Twitterén, hogy „a java még csak most jön”.

Mbappé néhány nap múlva, december 20-án fogja csak betölteni a 21. születésnapját. Profi pályafutását az AS Moancónál kezdte, ahol 60 meccsen 27 gólt szerzett. 2017 nyarán, 18 évesen igazolt a Paris Saint-Germainhez,

AHOL 107 TÉTMECCSEN MÁR 73 GÓLJA VAN.

Az idei szezonban már 13 találatnál tart, amivel a PSG legjobb házi gólkirálya is egyben, azonban a múltheti Aranylabda-szavazáson így is csak a hatodik lett. Eddig 34-szer szerepelt a francia válogatottban, amiken 13 gólt szerzett.

stat

A szerda BL-meccseken nem csak Mbappé, hanem Gabriel Jesus, a Manchester City 22 éves brazil támadója is elérte a százgólos határt, írja a goal.com.

A City 4-1-re ütötte ki a Dinamo Zagrebet, amiből Jesus mesterhármassal vette ki a részét. Az 50. percben szerzett második gólja volt pályafutása 100. gólja. Korábban 28 gólt szerzett a Palmeiras játékosaként, a Manchester Cityhez való igazolása óta pedig 55 gólt szerzett. A brazil válogatottban 18 gólnál tart.

Gabriel Jesus eddig 20 Bajnokok Ligája-meccsen szerepelt, amiken 13 gólt szerzett, amivel egy kisebb rekordot is felállított.

22 évesen Ő lett a legfiatalabb brazil játékos, aki elérte a 10 gólt a BL-ben.

A korábbi rekordot Neymar tartotta, aki a 23. születésnapja után lőtte a 10. BL-gólját.

(Borítókép: Kylian Mbappé ünnepel 2019. december 11-én a Galatasaray elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen. Fotó: ANP Sport / Getty Images)