Casemiro a La Liga feje, Benzema Messi előtt, gálázott a Real

2021. január 23., szombat 22:57

Könnyed győzelmet aratott a Real Madrid és a Sevilla a La Liga 20. fordulójában.

Ha hazai Sevilla-meccs, akkor Jusszef en-Nesziri, a marokkói válogatott támadó triplájával 3–0-ra nyert együttese a Cádiz ellen. Hja, és a 65. percben negyedszer is betalált, de ezt les miatt nem adták meg végül...

Jusszef en-Nesziri előtt legutóbb Guillermo Campanal volt arra képes, hogy egymást követő két hazai La Liga-meccsen is triplázzon a Sevillában – még 1940-ben...

A Real Sociedad sorozatban harmadik meccsén maradt nyeretlen (így távolodik a BL-helyektől), pedig a 86. percben még két góllal vezetett a Betis ellen (2–2).

A Real Madrid sima győzelmet aratott. A találatok sorát Casemiro indította be, neki ez már a harmadik fejes gólja volt a bajnoki idényben, ezzel vezeti a liga rangsorát (0–1).

Még a szünet előtt eldöntötte a három pont sorsát a Real Madrid, előbb Benzema váltotta gólra Hazard előkészítését – ezzel már az idénybeli 14. gólját szerezte meg, és beérte Lionel Messit, csak a már említett en-Nesziri (16) előzi meg a spanyol gárdákban szereplők közül –, majd a belga támadó is feliratkozott az eredményjelzőre (0–3).

A házigazda Alavés erejéből a második félidőben egy szépítésre futotta, de hamarosan jött Benzema 15. találata is, ezzel pedig kialakult a végeredmény (1–4).

LA LIGA

20. FORDULÓ

Huesca–Villarreal 0–0

Sevilla–Cádiz 3–0 (en-Nesziri 35., 39., 62.)

Real Sociedad–Real Betis 2–2 (Isak 48., Oyarzabal 57., ill. Canales 86., Joaquin 90+2.)

Deportivo Alavés–Real Madrid 1–4 (Joselu 59., ill. Casemiro 15., Benzema 41., 70., Hazard 45+1.)

Az élmezőny állása: 1. Atlético Madrid 44 pont (17 meccs), 2. Real Madrid 40 (19), 3. Sevilla 36 (19), 4. Barcelona 34 (18), 5. Villarreal 34, 6. Real Sociedad 31

Borítókép: Cesar Manso / AFP