Greenwood Rooneyt idézte, a Manchester United kiejtette a Liverpoolt

2021. január 24., vasárnap 19:53

A Chelsea és a Manchester United is bejutott a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe.

Az első vasárnapi mérkőzés Tammy Abrahamről szólt, a Chelsea támadója háromszor is bevette a Luton kapuját a 3–1-es siker során.

A nap rangadóján a bajnok éllovas Manchester United fogadta a PL-címvédő Liverpoolt. A vendégek rossz formában várták a rangadót, hiszen az előző hat tétmeccsükből csak egyet tudtak megnyerni, a „vörös ördögök” elleni bajnoki pedig gól nélkül ért véget.

Az nagyon hamar eldőlt, hogy ez ma nem így lesz, mivel Firmino remek indításával Szalah kilépett és pimaszul a kapus felett a hálóba emelt (0–1).

A hazaiak vették át ezt követően a kezdeményezést, és a 26. percben jött is a válasz, Rashford szenzációsan ugratta ki Greenwoodot, aki nem hibázott (1–1).

Greenwood 19 évesen és 115 naposan szerzett gólt a Manchester Unitedben a Liverpool ellen, ennél fiatalabbként csak Wayne Rooney (19 év, 83 nap) volt eredményes.

A fordulást követően Rashford maga is betalált (2–1), de még mielőtt nagyon megnyugodhattak volna a hazaiak, jött Milner ziccere, majd egy percre rá Szalah egyenlítése – sőt, nem sokkal később újabb ziccere is (2–2).

Amikor már úgy tűnt, hogy készülhetünk a hosszabbításra, jött egy remek helyről megítélt szabadrúgást, amit a csereként beálló Bruno Fernandes lőtt a hosszúba (3–2).

A portugál a tavaly februári érkezése óta 28 gólt szerzett az MU-ban, a vizsgált időszakban egy PL-játékos sem volt ennyiszer eredményes!

ANGOL FA-KUPA

A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Chelsea–Luton (II.) 3–1 (Abraham 11., 17., 74., ill. Clark 30.)

Brentford (II.)–Leicester 1–3 (Bech Sorensen 6., ill. Ünder 46., Tielemans 51. – 11-esből, Maddison 71.)

Fulham–Burnley 0–3 (Jay Rodriguez 31, 71. – a másodikat 11-esből, K. Kong 81.)

Manchester United–Liverpool 3–2 (Greenwood 26., Rashford 48., Bruno Fernandes 78., ill. Szalah 18., 58.)

Everton–Sheffield Wednesday (II.) 3–0 (Calvert-Lewin 29., Richarlison 59., Mina 62.)