Lewandowski Bundesliga-rekorder lett, Kimmich három gólpasszt adott

2021. január 24., vasárnap 17:27

A Bundesliga 18. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Bayern München a papírformának megfelelően simán, 4–0-ra legyőzte a Schalkét.

A Schalke két hete a Hoffenheim legyőzésével megszakította 30 meccses nyeretlenségi szériáját, de a következő két találkozón újra csak a vereségek jöttek, és sok jóra az éllovas Bayern ellen sem számíthattak – a müncheniek az első fordulóban nyolcszor is beköszöntek ellenfelüknek.

Ezúttal egészen a 33. percig húzták a gelsenkircheniek, akkor azonban az első meccsen is eredményes Thomas Müller megtörte a jeget (0–1).

A fordulást követően – ahogyan lenni szokott – Robert Lewandowski is feliratkozott a gólszerzők közé, Müllerhez hasonlóan ő is Kimmich passzát értékesítette (0–2).

A lengyel csatár sorozatban a nyolcadik idegenbeli bajnokiján volt eredményes, első játékosként hozta ezt össze a Bundesligában!

Hogy meglegyen a tripla, arról a 88. percben gondoskodtak a vendégek, ezúttal megint csak Müller értékesítette Kimmich előkészítését. Ezzel sem volt vége, a 90. percben még Alaba is betalált, így a Schalke 04 ezúttal az a Bayern elleni eredményt is jelentette (0–4).