Messi hiányában De Jong volt a Barca hőse a kiesőjelölt ellen

2021. január 24., vasárnap 18:14 | aznap frissítve

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Barcelona idegenben 2–0-ra legyőzte az utolsó előtti helyen álló Elchét.

A katalánoknál eltiltás miatt hiányzott Lionel Messi (nélküle pedig a legutóbbi nyolc ütközetből csak hármat nyertek meg a katalánok!), távollétében pedig egészen a 39. percig kellett várni az első gólig, Frenkie de Jong a gólvonalról talált be (0–1).

A holland középpályás másfél idény alatt az ötödik bajnoki gólját szerezte meg a Barcelonában, ez már most több mint amennyi az Ajaxban összejött neki öt évad alatt (4).

A hajrában a csereként beálló Trincao szerezhetett volna többször is gólt, ez végül neki nem jött össze, nem úgy Riqui Puignak, aki a 17. bajnokiján először volt eredményes – De Jong beadása után fejjel volt eredményes (0–2).

Az Elche sorozatban a 13. bajnokiján maradt nyeretlen, és egyre nagyobb bajban van a gárda.

A listavezető Atlético Madrid számára nem indult fényesen a Valencia elleni rangadó, hiszen Racsics már a 11. percben betalált, de nem sokkal később Joao Félix egyenlített, a fordulást követően pedig Luis Suárez és Ángel Correa is eredményes volt (3–1).

SPANYOL LA LIGA

20. FORDULÓ

Osasuna–Granada 3–1 (Budimir 27., 39., Moncayola 86., ill. L. Suárez 50.)

Elche–FC Barcelona 0–2 (De Jong 39., Puig 88.)

Celta Vigo–Eibar 1–1 (Méndez 9., ill. Gil 53.)

Atlético Madrid–Valencia 3–1 (Joao Félix 23., L. Suárez 54., Á. Correa 72., ill. Racsics 11.)

Az élmezőny állása: 1. Atlético Madrid 47 pont (18 meccs), 2. Real Madrid 40 (19), 3. Barcelona 37 (19)

Borítókép: Jose Jordan / AFP