Varga Roland góllal debütált a Budofokon ikszelő MTK-ban

2021. január 24., vasárnap 19:57

A Budafok 2–2-es döntetlent játszott az MTK Budapesttel a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában, vasárnap.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés – Schön bombájára négy perccel később Skribek egy kipattanóból válaszolt –, majd a hasonló felfogásban játszó két együttes támadásban maradt. Lendületes volt a játék, gyorsan játszották át a középpályát, de ez sokszor a pontosság rovására ment. A kapuk így sokáig nem forogtak veszélyben, mígnem a 27. percben másodszor jutott vezetéshez a vendégcsapat, ezúttal a friss téli igazolás, Varga Roland révén kontrából. A szünetig a Budafok volt kezdeményezőbb, de csak lehetőségekig jutott.

A második félidő elején ismét kapufáról kipattanó labdából egyenlített a Budafok – ezúttal Csonka helyezkedett gólt érően –, majd a változatlanul jó iram mellett továbbra is hullámzó maradt a játék. A sok technikai hiba miatt viszont kapura egyik fél sem jelentett komoly gólveszélyt. A hajrára emberelőnybe került az MTK, de hiába próbált ritmust váltani, az eredmény nem változott.

A Budafok egymást követő kilencedik bajnoki mérkőzésén maradt nyeretlen, ezeken hat vereség mellett harmadszor játszott döntetlent.

A házigazda Paks 2–1-es győzelmet aratott a sereghajtó Diósgyőr felett. A Tolna megyei csapat az őszt három vereséggel zárta, így most megszakította rossz sorozatát, a vendégek pedig a címvédő és listavezető Ferencváros hétközi, bravúros legyőzése után idénybeli 12. vereségüket szenvedték el.

A nap utolsó mérkőzésén a Honvéd Hidi Patrik bombájával szerzett vezetést, de a Zalaegerszeg Szépe János révén egyenlített, Bedi Bence góljával pedig fordított. Volt azonban még egy csavar, Gazdag Dániel büntetőjével pedig elkerülte a zakót a kispesti gárda (2–2).

NB I

17. FORDULÓ

Budafoki MTE–MTK Budapest 2–2 (Skribek 6., Csonka 53., ill. Schön 2., Varga R. 27.)

Paksi FC–Diósgyőri VTK 2–1 (Papp K. 32., Grozav 45. – öngól, ill. Ivanovszki 70. – 11-esből)

Budapest Honvéd–ZTE FC 2–2 (Hidi 27., Gazdag 77. – 11-esből, ill. Szépe 67., Bedu 75.)

Az állás: 1. Ferencváros 39 pont (16 meccs), 2. Fehérvár 32 (16), 3. MTK 26, 4. Paks 24, 5. Puskás Akadémia 24, 6. Kisvárda 24, 7. Mezőkövesd 21, 8. Zalaegerszeg 21, 9. Újpest 19, 10. Honvéd 18, 11. Budafok 16, 12. DVTK 13

Borítókép: Kovács Tamás/MTI