Szalah a klublegendát idézi, a Liverpool újra nyert Londonban

2021. január 31., vasárnap 19:33

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának vasárnapi rangadóján a Liverpool idegenben 3–1-re legyőzte a West Ham Unitedet.

A West Ham a legutóbbi hat tétmérkőzését egyaránt megnyerte, így remek formában várta a rangadót – a Mersey-parti gárda pedig a legutóbbi nyolc fellépéséből csak kettőt nyert meg, igaz, közte a legutóbbi fordulóban a Tottenham elleni idegenbeli csörtével.

Óriási liverpooli mezőnyfölényben zajlott az első félidő, de hiába volt 70 százalékban a vendégeknél a labda, és volt hét kapura lövésük, ebből csak egy találta el a kaput, gólt pedig nem tudtak szerezni.

A jég az 57. percben tört meg, amikor Szalah kapott labdát a jobb oldalon, befelé cselezett, majd a hosszú felsőbe tekert (0–1).

Az egyiptomi támadó tíz perccel később egy kontra során lépett ki, majd helyezett elegánsan Shaqiri passzából a kapuba (0–2).

Szalah ezzel már 21 gólnál jár az idényben (és hol van még a vége?!), sorozatban negyedszer jutott el a 20-as határig, erre legutóbbi Ian Rush volt képes, neki az 1981–1982-es idénytől az 1986–1987-esig egymás után hatszor is összejött.

A végjátékban Firmino előkészítése után Wijnaldum is betalált (0–3), a házigazda erejéből csak szépítésre futotta ezen a napon (1–3).

A West Ham ezen a meccsen annyi gólt kapott, mint az előző öt bajnokiján összesen.

A nap záró mérkőzésén az első félidőben pályán sem lévő Tottenham hiába próbálkozott a szünet után, nem tudott pontot szerezni a Brighton otthonában (1–0).

PREMIER LEAGUE

21. FORDULÓ

Chelsea–Burnley 2–0 (Azpilicueta 40., M. Alonso 84.)

Leicester City–Leeds United 1–3 (Barnes 13., ill. Dallas 15., Bamford 70., J. Harrison 84.)

West Ham United–Liverpool 1–3 (Dawson 87., ill. Szalah 57., 68., Wijnaldum 84.)

Brighton–Tottenham Hotspur 1–0 (Trossard 17.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 44 pont (20 meccs) 2. Manchester United 41, 3. 4. Liverpool 40, 4. Leicester City 39, 5. West Ham 35, 6. Tottenham 33 (20), 7. Chelsea 33, ...12. Leeds 29

Borítókép: Justin Setterfield / AFP