A Barcelona ismét a kiesés szélére került a kupában

2021. február 10., szerda 22:58

A spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjének első felvonásán a Sevilla hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Barcelonát.

A katalánok már a négy közé jutásért is alaposan megizzadtak,hiszen a Granada még a 88. percben is 2–0-ra vezetett, de a lehengerlő hajrá hosszabbítást ért, ott pedig már Antoine Griezmannék akarata érvényesült (3–5).

Ezúttal lényegesen kisebb fölényben játszott a Barcelona az első félidőben, de ezzel együtt is újra a rivális szerzett vezetést: a védelemből előre kalandozó Jules Koundé elképesztő szóló után talált be (1–0).

Mivel ezúttal már visszavágóval is számolhattak a vendégek – és a Sevilla képében azért lényegesen erősebb csapattal találkoztak –, ezúttal elmaradtak az óriási rohamok, a hajrában pedig a korábbi barcelonai Ivan Rakitic használta ki a védők beragadását, majd lőtt ziccerben a léc alá (2–0).

A katalánok a 90. percben kozmetikázhattak volna, de Lionel Messi szabadrúgását Bono védte, a 13. Barcelona-lövésből sem született ezen a meccsen gól.

A visszavágóra március 3-án, Barcelonában kerül sor, ahol ennél sokkal veszélyesebb játékra lesz szükségük a katalánoknak.