Lewáék tíz emberrel is rommá verték a Stuttgartot

2021. március 20., szombat 17:25

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában a meccs túlnyomó részében emberhátrányban játszó Bayern München 4–0-ra kiütötte a Stuttgartot.

A Stuttgart jó formában várta a meccset, hiszen a legutóbbi öt bajnokiján három győzelem mellett kétszer ikszelt, a 12. percben pedig emberelőnybe került Alphonso Davies kiállítása miatt – csúnyán odalépett Endo Vataru bokájára.

No, aki azt hitte, hogy innentől kezdve még a sikerre is lehet esélye a VfB-nek, az nagyon tévedett...

A felpaprikázott müncheniek ugyanis tíz emberrel is óriási tempóra kapcsoltak, és a 18. percben Serge Gnabry passzából Robert Lewandowski megszerezte szokásos gólját, majd egy parádés támadás végén Leroy Sané előkészítése után Gnabry is feliratkozott a gólszerzők közé (2–0).

Egy perccel később ismét jött Lewandowski, Thomas Müller centerezését bólintotta a kapu bal oldalába (3–0).

A német támadó a 14. gólpasszát osztotta már ki az idényben.

Kicsit fellélegezhetett ezután a Stuttgart, de még az első félidőben tovább nyílt az olló, Lewandowski ezúttal labdaszerzés után passzolt a kapuba – ez volt a negyedik, kaput eltaláló Bayern-lövés, és a negyedikből is gól lett (4–0).

A lengyel támadó megszerezte a 33., 34., és 35. bajnoki gólját is, ez utóbbi új EGYÉNI csúcs, összességében pedig már 271-nél jár a Bundesligában, amivel Klaus Fischert (268) a harmadik helyre száműzte, és már csak Gerd Müller (365) előzi meg.

A második félidőre már egy lényegesen tartalékolósabb Bayern jött ki, a Stuttgart így megúszta néggyel.

Frankfurtban André Silva és Max Kruse vívott gólpárbajt az első félidőben, de csak a portugál találataira tudott felelni a berlini, emellett pedig a házigazda még kétszer eredményes volt. A meccs végén ráadásul még Steven Zuber is betalált, így kiütéses lett a hazai siker (5–2).

A Dortmund Emre Can remek indítása után Erling Haaland idénybeli 32. góljával már a 3. percben vezetett (0–1), de a Köln a szünet előtt egy büntetővel egyenlíteni tudott (1–1). A fordulást követően a hazaiak a vezetést is átvették, de a végén újra jött Haaland, második góljával pedig megmentett egy pontot (2–2).

NÉMET BUNDESLIGA

26. FORDULÓ

Bayern München–VfB Stuttgart 4–0 (Lewandowski 18., 23., 39., Gnabry 22.)

Kiállítva: A. Davies (Bayern, 12.)

Frankfurt–Union Berlin 5–2 (André Silva 2., 41., Andrich 35. – öngól, Kosztics 39., Zuber 92., ill. Kruse 7., 45+3.)

Köln–Borussia Dortmund 2–2 (Duda 35. – 11-esből, Jakobs 65., ill. Haaland 3., 90.)

Werder Bremen–Wolfsburg 1–2 (Mohwald 45., ill. Sargent 9. – öngól, Weghorst 42.)

Schalke–Mönchengladbach 0–3 (Stindl 15., Lainer 63., Elvedi 72.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 61 pont, 2. RB Leipzig 57, 3. Wolfsburg 51, 4. Frankfurt 47, 5. Dortmund 43, 6. Bayer Leverkusen 40 (25 meccs)

Borítókép: Matthias Balk / AFP