Az Újpestnek a kétgólos előny is kevésnek bizonyult

2021. április 3., szombat 22:08

A labdarúgó NB I 27. fordulójában az Újpest 2–2-es döntetlent játszott a Honvéd vendégeként.

Kiegyenlített, közepes iramú mezőnyjáték mellett a lehetőségeit tökéletesen kihasználó Újpest a 25. percre – Tallo, illetve Beridze találatával – kétgólos előnybe került (0–2). A kapura sokáig veszélytelen Honvéd azonban Gazdag egy percen belül szerzett duplájával még a szünet előtt ledolgozta hátrányát (2–2).

A szünet után húsz percig mindkét oldalon kitartott az első félidő végének lendülete, a csapatok bátran támadták le egymást, veszélyes helyzetet viszont nem tudtak kialakítani. A 70. perc környéken mezőnyfölénybe került a Honvéd, az Újpest csak a hajrában jött ki a szorításból. A kapuk azonban változatlanul ritkán, és akkor sem nagyon forogtak veszélyben, az eredmény pedig a lefújásig nem változott.

A két együttes legutóbbi tíz egymás elleni bajnoki találkozójából hatodszor született döntetlen. A Budapest Honvéd pályaválasztóként hatodszor játszott döntetlent, két győzelem és hat vereség mellett.

NB I

27. FORDULÓ

Paksi FC–MTK Budapest 3–1 (Pintér Á. 25. – öngól, Hahn J. 31., 75., ill. Schön 56.)

ZTE FC–Diósgyőri VTK 2–0 (Szánthó 16., Favorov 87.)

Budapest Honvéd–Újpest FC 2–2 (Gazdag 36., 37. – az elsőt tizenegyesből, ill. Tallo 12., Beridze 24.)

Az állás: 1. Ferencváros 61 pont (26 meccs), 2. Puskás Akadémia 48 (26), 3. Mol Fehérvár FC 40 (26), 4. MTK 38, 5. Mezőkövesd 38 (26), 6. Paks 37, 7. Újpest 35, 8. Kisvárda 34 (26), 9. Honvéd 30, 10. Zalaegerszeg 29, 11. Budafok 26 (26), 12. DVTK 23