Az Inter megdöntötte az 1990-es Milan rekordját

2021. április 11., vasárnap 14:36

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 30. fordulójában az Inter hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Cagliarit.

Az éllovas fekete-kékek nagy fölénye egészen a 77. percig nem hozott eredményt, akkor azonban már megtört a jég, Asraf Hakimi jobb oldali beadására Matteo Darmian érkezett teljesen üresen (1–0).

A gól túlzottan is megnyugtatta a milánóiakat, a végjátékban így a Cagliari több nagy lehetőséget is kialakított, más kérdés, hogy rendre egy-egy szabálytalanság becsúszott az akciókba.

Az Inter ezzel sorozatban a 11. bajnokiját nyerte meg, és visszaállította 11 pontos előnyét a városi rivális Milannal szemben hét körrel a vége előtt.

Az Inter lett az első csapat, amely a fordulást (19 forduló) követően egyaránt megnyerte mind a 11 összecsapását, a korábbi csúcsot az 1989–1990-es Milan tartotta (10).

A 15 órás meccseken a Juventus már az első félidő derekára kétgólos előnybe került a Genoával szemben, és végül 3–1-re nyert a rekordbajnok.

A Sampdoria hiába egyenlített a 75. percben, szabálytalanság miatt nem volt érvényes a gól, a Napoli pedig a hajrában újabb gólt szerezve 2–0-ra győzött, a Lazio a második félidő elején még ugyancsak érvénytelenített találatot jegyzett, a 92. percben viszont már győztes gólt is Veronában.

OLASZ SERIE A

30. FORDULÓ

Internazionale–Cagliari 1–0 (Darmian 77.)

Juventus–Genoa 3–1 (Kulusevski 4., Morata 22., McKennie 70., ill. Scamacca 49.)

Sampdoria–Napoli 0–2 (Ruiz 35., Osimhen 87.)

Hellas Verona–Lazio 0–1 (Milinkovics-Szavics 92.)

Roma–Bologna 1–0 (Borja Mayoral 44.)

20.45: Fiorentina–Atalanta (Tv: Digi Sport1)

Az élmezőny állása: 1. Inter 74 pont, 2. Milan 63, 3. Juventus 62, 4. Napoli 59, 5. Atalanta 58 (29 meccs), 6. Lazio 55 (29), 7. Roma 54

(Borítókép: A meccset eldöntő pillanat – Alberto Pizzoli / AFP)