Gálázott az Arsenal, kettős győzelemmel jutott tovább az MU

2021. április 15., csütörtök 22:57

A csütörtöki negyeddöntős visszavágók után az Európa-ligában is kialakult a legjobb négy mezőnye. Az Arsenal javította a múltheti fiaskót és magabiztosan nyert a Slavia vendégeként (0–4), az MU és a Villarreal kettős győzelemmel jutott tovább, a Roma pedig megtartotta előnyét az Ajax-szal szemben.

Nagy meglepetésre egy héttel ezelőtt az Arsenal nem tudta legyőzni Londonban a prágai együttest (1–1), a visszavágón azonban semmit nem bízott a véletlenre Mikel Arteta alakulata, amely a 24. (!) percben már 3–0-ra vezetett Nicolas Pépé, Alexandre Lacazette és Bukayo Saka góljainak köszönhetően.

A második félidőben Lacazette újra betalált, ő állította be a 4–0-s végeredményt.

A Manchester United 2–0-s sikerével már a Granada otthonában lerendezte a párharc lényegi kérdéseit, Edinson Cavani korai találatával, valamint egy kései öngóllal pedig a visszavágót is magabiztosan nyerte, így kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe.

Akárcsak a Villarreal, a spanyol csapat 1–0-ra győzött az idei szezon meglepetéscsapata, a Dinamo Zagreb otthonában, Spanyolországban pedig 2–1-re verte a horvát csapatot.

Az Ajax hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget az AS Romától és bár az olasz fővárosban a második félidő elején Brian Bobbey visszahozta a holland reményeket, Edin Dzeko révén a 72. percben egyenlítettek a hazaiak, így ők kerültek a legjobb négy közé.

Az elődöntőben Villarreal–Arsenal és Manchester United–Roma párharcokat rendeznek április 29-én és május 6-án.