A Liverpool a 95. percben bukta el a győzelmet

2021. április 24., szombat 15:31

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában a Liverpool hiába vezetett több mint 90 percen keresztül, nem tudta legyőzni a Newcastle Unitedet.

A Liverpool már a 3. percben vezetést szerzett, Mohamed Szalah a rövid felsőbe bombázta a labdát (1–0).

Szalah az első Liverpool-játékos, aki három PL-idényben is eljutott 20 gólig!

Egyórányi játékhoz közeledve cserére szánta el magát Jürgen Klopp, Diogo Jota helyére James Milner állt be, aki ezen a ponton PL-rekorder lett!

Milner a 159. alkalommal állt be csereként egy Premier League-mérkőzésen, ezzel a második helyre taszította a 158-szor becserélt Peter Crouchot.

A hajrá nyitányán Trent Alexander-Arnold kapáslövése kerülte el kevéssel a kaput és az óriási gólt, majd Sadio Mané és Milner is lezárhatta volna a győzelem kérdését, de ezekkel sem tudott élni a házigazda.

A 92. percben büntethettek volna a vendégek: Callum Wilson erőszakossága eredményezett gólt, de a kezéről pattant tovább a labda, így megmenekült a Pool.

De hátra volt még a csattanó! A 95. percben Joseph Willock lövése a védőkön irányt változtatva a kapuban kötött ki, a Newcastle United így megmentett egy pontot (1–1)!

ANGOL PREMER LEAGUE

33. FORDULÓ

Liverpool–Newcastle United 1–1 (Szalah 3., ill. Willock 95.)

West Ham United–Chelsea 0–1 (Werner 43.)

Sheffield United–Brighton & Hove Albion 1–0 (McGoldrick 19.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 77 pont, 2. Manchester United 66 (32 meccs), 3. Leicester City 59 (32), 4. Chelsea 58, 5. West Ham 55, 6. Liverpool 54, 7. Tottenham 53, 8. Everton 52 (32), 9. Arsenal 46, 10. Leeds United 46 (32), 11. Aston Villa 44 (31)

(Borítókép: David Klein / Pool / Getty Images)