Futács Márkó negyedóra alatt kivégezte a Puskás Akadémiát

2021. április 24., szombat 16:39

A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Zalaegerszeg az utolsó negyedórára beálló, két gólig és egy gólpasszig jutó Futács Márkó vezérletével 4–1-re kiütötte idegenben a Puskás Akadémiát, így óriási lépést tett a bennmaradás felé.

A Zalaegerszeg a bennmaradás, a Puskás Akadémia a második hely bebiztosítása felé tehetett volna nagy lépést egy esetleges sikerrel, és úgy tűnt, a felcsútiak számára alakul kedvezően a meccs, hiszen már a 10. percben vezetést szereztek Komáromi György góljával (1–0).

Nem sokáig tartott az előny, Artem Favorov villámgyorsan egyenlített, de ezt követően bő egy órán át nem változott az állás (1–1).

A 74. percben aztán beállt Futács Márkó, aki előbb a szintén csere Tajti Mátyásnak adott gólpasszt, majd fordított szereposztást követően maga is betalált, a 92. percben pedig kiütésessé tette a sikert (1–4).

A Puskás Akadémiának így maradt öt pont az előnye az eggyel kevesebb játszó Mol Fehérvár előtt, a Zalaegerszeg közel került élvonalbeli tagsága meghosszabbításához.

A nap második meccsén a DVTK kibírta az első félidő végi kisvárdai rohamokat, és Grozav góljával 1–0-ra nyert, így még mindig reménykedhet a bennmaradásban.

A szombati záró mérkőzésen az MTK gyorsan vezetéshez jutott Újpesten, de a lila-fehérek még a szünet előtt egyenlítettek büntetőből. A hajrában Varga Roland megszerezte idénybeli hetedik, majd nyolcadik bajnok gólját is (mindkettőnél a csereként beálló Palincsár Martin volt az előkészítő), így az MTK a 41. alkalommal győzte le riválisát az NB I-ben, 40 újpesti siker és 30 döntetlen mellett (1–3).

NB I

31. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Zalaegerszegi TE FC 1–4 (Komáromi 10., ill. Favorov 13., Tajti 76., Futács 87., 92.)

Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK 0–1 (Grozav 63.)

Újpest FC–MTK Budapest 1–3 (Tallo 35. – 11-esből, ill. Schön 7., Varga R. 76., 93)

Az állás: 1. Ferencváros (már bajnok) 69 pont (30 meccs), 2. Puskás Akadémia 55, 3. Mol Fehérvár FC 50 (30), 4. Paks 44 (30), 5. MTK 42, 6. Kisvárda 42, 7. Újpest 38, 8. Mezőkövesd 38 (30), 9. Zalaegerszeg 36, 10. Honvéd 33 (30), 11. DVTK 32, 12. Budafok 27 (30)

(Borítókép: Futács Márkó tarthatatlan volt a végjátékban – MTI/Czeglédi Zsolt, archív)