Pontrekorddal lett bajnok a Fradi

2021. május 8., szombat 18:58

A labdarúgó NB I 33., utolsó fordulójában a Ferencváros 2–1-re legyőzte vendéglátóját, a Budapest Honvédot.

A visszatérő nézők miatt remek hangulatú meccsen a házigazda az első félidő hajrájában egy ide-oda pattogó labdából szerzett vezetést, Eppel Márton lövése is irányt változtatott még egy védőn, így pedig Bogdán Ádám kapujában kötött ki (1–0).

A második félidő derekán hármas cserére szánta el magát Szerhij Rebrov, ez pedig döntőnek bizonyult, hiszen Isael, Franck Boli és Ihor Haratin is a pályára érkezett.

A 83. percben összejött az egyenlítés, Tokmac Nguen előkészítése után Isael lőtt 14 méterről a bal alsó sarokba (1–1).

Lendületben maradt a bajnok, és bár Isael távoli lökete a blokkon elhalt, a lepattanóra Franck Boli érkezett és a hosszú alsóba lőtt (1–2).

Az utolsó perceket szomorú közjáték szakította meg, amikor is a lelátói huhogás miatt kellett Bognár Tamás játékvezetőnek megállítania kicsit a meccset, de végül befejezhették a felek az összecsapást.

A Ferencváros így 23 győzelemmel zárta a bajnokságot, kilenc döntetlen mellett pedig csupán egy vereség csúszott be – a 78 pont rekord a 12 csapatos bajnokság történetében. A Honvéd 37 ponttal zárt, a 10. helyen.

A nap másik meccse elképesztő gólzáport hozott: a Zalaegerszeg Szánthó Regő góljával hamar vezetést szerezett (0–1), de a szabadrúgásból is eredményes Nemanja Antonov vezérletével a Magyar Kupa-győztes Újpest 3–1-re fordított.

A második félidő elején Szánthó is tekert egy pazar szabadrúgásgólt, majd rögvest utána Koszta Márk is eredményes volt (3–3), de Kire Risztevszki visszavette az újpesti előnyt (4–3).

A 78. percben a zalaiak büntetőt végezhettek el, de Futács Márkó bal alsóra tartó lövését Banai Dávid kivédte. Mielőtt nagyon ünnepelhettek volna, pillanatokkal később jött egy megpattanó Gergényi Bence-lövés, és máris ott virított a 4–4!

A 33. percben pályára lépő Szépe János a 88. percben ballaghatott le, miután megkapta a második sárga lapját, Beridze pedig a végén csak megszerezte az újpesti győztes gólt (5–4), így az Újpest a hatodik helyen zárt.

NB I

33. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Ferencváros 1–2 (Eppel 43., ill. Isael 83., Boli 86.)

Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC 5–4 (Antonov 16., 28., Pauljevics 36., Risztevszki 70., Beridze 90., ill. Szánthó 8., 61., Koszta M. 63., Gergényi 78.)

Az élmezőny állása: 1. Ferencváros 78 pont (bajnok), 2. Puskás Akadémia 55 (32), 3. Mol Fehérvár FC 53 (32), 4. Paks 50 (32), 5. Kisvárda 43 (32), 6. Újpest 42, 7. MTK 42 (44–49), 8. Mezőkövesd 42 (40–46), 8. Zalaegerszeg 37, 10. Honvéd 37, 11. DVTK 33 (32), 12. Budafok 27 (32)

Borítókép: MTI/Illyés Tibor