Két katari piros és portugál siker Debrecenben

2021. szeptember 4., szombat 21:00

Nemzetközi felkészülési mérkőzésen Portugália Debrecenben 3–1-re legyőzte a 2022-es világbajnokságnak otthont adó Katart.

A Cristiano Ronaldo nélkül érkező 2016-os Európa-bajnok az első félidő derekán két perc alatt kétszer is betalált fejjel, előbb André Silva, majd Otavio volt eredményes egy bal oldali beadás után (0–2).

A játékrész hajrájában a kétségbeesetten menteni próbáló Masaal Barsam kapust kiállították videózás után, de a vb házigazdája emberhátrányban is szépíteni tudott.

A végjátékban Bualem Kuki is pirosat kapott, a büntetőből pedig a csereként beálló Bruno Fernandes állította be a végeredményt.

(Borítókép:  A portugál Nélson Semedo (b) és Rafa Silva (k), valamint a katari Abd el-Csarím Haszan a Katar-Portugália barátságos labdarúgó-mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2021. szeptember 4-én. Fotó:  MTI / Czeglédi Zsolt)