A Fradi tíz emberrel is legyőzte a Honvédot

2021. szeptember 11., szombat 16:38

A labdarúgó-NB I 6. fordulójában a Ferencváros idegenben 1–0-ra legyőzte a Honvédot.

Mindkét csapat két győzelemmel a háta mögött érkezett a 6. forduló szombati meccsére, ám míg a Honvédnak ez három nyeretlen meccs után jött össze, addig a címvédő Fradi csak a nyitómeccsén maradt alul.

A BL-selejtezők miatt még csupán a negyedik meccsüket játszó zöld-fehérek esélyeshez méltóan kezdtek, és az első negyedóra leteltével meg is szerezték a vezetést Tokmac Nguen góljával (0–1).

A félidő derekán a szerdán a válogatott 2–1-es sikere során gólt szerző Botka Endrét kiállította a játékvezető, így a meccs nagy részét emberhátrányban kellett lejátszania a Fradinak.

A Honvéd a fórral sem tudott élni, sőt az utolsó negyedóra nyitányán Szappanos Péter két remek mozdulatának köszönhette, hogy nem nőtt a különbség a felek között.

A végjátékban már nem született újabb gól, a Fradi így sorozatban harmadszor is nyert, és feljött az eggyel több meccset játszó Kisvárda mögé a második helyre – persze mivel a riválisok zöme még nem játszott ebben a körben, így jó eséllyel ezt a pozíciót nem sokáig tudja egyelőre megtartani.

Ez pedig már az első meccs után be is bizonyosodott, igaz a Paks majdnem elszórakozta háromgólos előnyét az MTK ellen.

A nap zárásán a Fehérvár hiába fordított Mezőkövesden, a 94. percben kicsúszott a kezéből a siker, így nem tudott feljönni a 2. helyre.

NB I

6. FORDULÓ

Honvéd–Ferencváros 0–1 (Tokmac 16.)

Kiállítva: Botka (Ferencváros, 23.)

Paks–MTK 3–2 (Ádám 8., Sajbán M. 37., 54., ill. Grozav 69., Miovszki 75.)

Mezőkövesd–Mol Fehérvár FC 2–2 (Nagy D. 39., Jurina 94., ill. Nikolics 71., Heister 81.)

Az állás: 1. Kisvárda 12 pont (5 meccs), 2. Paks 10, 3. Ferencváros 9 (10–5, 4), 4. Puskás Akadémia 9 (7–8, 4), 5. Fehérvár 9 (6–4, 5), 6. Debrecen 8 (17–12), 7. Mezőkövesd 8 (9–12), 8. MTK 7 (8–9), Honvéd 7 (8–9), 10. Zalaegerszeg 4 (5), 11. Gyirmót 3, 12. Újpest 2 (5)

(Borítókép: MTI / Koszticsák Szilárd)