Szoboszlaiék voltak a nyerő cserék, Orbán megbetegedett

2021. október 2., szombat 20:22

A három magyar válogatott futballistát is foglalkoztató RB Leipzig a Bundesliga 7. fordulójában 3–0-ra legyőzte a Bochumot.

Gulácsi Péter kezdőként kapott lehetőséget a nem túl fényesen szereplő lipcseieknél, Willi Orbán betegség miatt kimaradt a meccskeretből, Szoboszlai Dominik pedig a kispadon kapott helyet.

A hazaiak már az első félidőben is nagy erőkkel rohamoztak, de hiába a tíz kapura lövésük, nem tudták feltörni a bochumi reteszt.

Jesse Marsch a 69. percben kettős cserére szánta el magát, ez pedig finoman szólva is bevált!

Érkezett a pályára ugyanis Szoboszlai Dominik és az eddig masszívan alulteljesítő André Silva, és előbb a magyar válogatott középpályás szöglete után a portugál támadó talált be, majd utóbbi előkészítése után Christopher Nkunku volt eredményes – és még csak a 73. percben jártunk (2–0)...

Szoboszlai Dominik gólpassza

A 79. percben a francia támadó duplázni tudott, az RB Leipzig pedig végül fölényesen nyert (3–0).

BUNDESLIGA

7. FORDULÓ

Dortmund–Augsburg 2–1 (Guerreiro 10. – 11-esből, Brandt 51., ill. Zqiri 35.)

Hertha BSC–Freiburg 1–2(Piatek 70., ill. Lienhart 17.)

Stuttgart–Hoffenheim 3–1 (Kempf 18., Mavrapanosz 60., Massimo 81., ill. Bruun Larsen 84.)

Wolfsburg–Mönchengladbach 1–3 (Waldschmidt 25., ill. Embolo 5., Hofmann 7., Scally 95.)

RB Leipzig–Bochum 3–0 (André Silva 70., Nkunku 73., 79.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 16 pont (6 meccs), 2. Dortmund 15 (19–13), 3. Freiburg 15 (11–5), 4. Leverkusen 13 (6), ...7. RB Leipzig 10, ...13. Hertha 6

(Borítókép: Alex Grimm/Getty Images)