Gulácsi és a kapufa pontot mentett Sallaiék otthonában

2021. október 16., szombat 17:34

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójának magyaros rangadóján a Freiburg 1–1-es döntetlent játszott az RB Leipziggel.

A vendégeknél Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is kezdőként lépett pályára, a lipcseiek pedig a 32. percben Emil Forsberg büntetőjével vezetést szereztek (0–1).

A második félidő elején a házigazdánál Sallai Rolandot is bevetette a Freiburg, a magyar szélső aktívan szállt be.

Bő egyórányi játékot követően Orbán fejére veszélyesen próbáltak menteni a védők, de a magyar válogatott futballistája kevéssel már lesen volt, így kifelé járt szabadrúgás.

Pillanatokkal később Grifo bal oldali beadása után Dzsong Vu Jong fejelhetett ajtó-ablak helyzetben, ő pedig nem is rontott (1–1).

Negyedórával a vége előtt azért szisszenhettünk fel, mert Orbán és Sallai ütközése után utóbbit ápolni kellett, és sajnos csak kis ideig tudta folytatni, le kellett cserélni.

A végjátékban Lucas Höler fejesénél mutatott be óriási bravúrt Gulácsi, majd Nicolas Höfler távoli lövése csattant a kapufán (ujjheggyel ebbe is beleért tán a magyar kapus), így mindkét csapat egy pontot szerzett végül.

Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC a sérült Dárdai Mártont nélkülözve 2–1-re nyert a legutóbb a Bayern Münchent vendégként legyőző Frankfurt otthonában, így megelőzte riválisát.

Az ugyancsak sérülés miatt maródi Szalai Ádám nélkül felálló Mainz 3–1-re kikapott a Dortmundtól, amelyben a második félidőben Erling Haaland duplázni tudott.

BUNDESLIGA

8. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Mainz 3–1 (Reus 3., Haaland 54., 94. – az elsőt 11-esből, ill. Burkardt 87.)

Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 1–2 (Paciencia 78., ill. Richter 7., Ekkelenkamp 63.)

Freiburg–RB Leipzig 1–1 (Dzsong Vu Jong, ill. Forsberg 32.)

Fürth–Bochum 0–1 (Losilla 80.)

Union Berlin–Wolfsburg 2–0 (Awoniyi 49., Becker 83.)

Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1–1 (Hofmann 43., ill. Mavrapanosz 15.)

Az élmezőny állása: 1. Dortmund 18 pont, 2. Bayern München 16 (24–7, 7 meccs), 3. Leverkusen 16 (20–7, 7), 4. Freiburg 16, 5. Union Berlin 15, 6. Wolfsburg 13, …8. RB Leipzig 11, …11. Mainz 10, …13. Hertha 9

(Borítókép: Höler fejesében benne volt a győzelem – Thomas KIENZLE / AFP)