Újra gálázott a Liverpool, javított az Arsenal

2021. november 27., szombat 17:59

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójában a Liverpool otthon 4–0-ra kiütötte a Southamptont.

A „vörösök” már a 2. percben megszerezték a vezetést, egy látványos támadás végén Andrew Robertson centerezését Diogo Jota értékesítette (1–0).

Fél óra játékkal később pepitában láthattuk ugyanezt, ezúttal Mohamed Szalah jobbról volt az előkészítő, Jotának pedig már csak az üres kapuba kellett passzolnia (2–0).

Még mindig az első félidőben jártunk, amikor végleg eldőlt a három pont kérdése, Thiago csapott le egy röviden kifejelt labdára, egészen szenzációs csellel tört be a 16-oson belülre, majd szerencsés gólt szerzett (3–0).

A fordulást követően Sadio Mané lövését még védte a kapus, Trent Alexander-Arnold szöglete után viszont Virgil van Dijk lábbal volt eredményes (4–0).

A Liverpool így az egymást követő második bajnokiját nyerte meg 4–0-ra, miután legutóbb az Arsenal járt nagyon pórul.

Az „ágyúsok” most javítottak, a második félidőben szerzett két góllal legyőzték a sereghajtó Newcastle Unitedet (2–0), így tapadnak az élmezőnyre.

Épp a Mersey-partiaktól elszenvedett 0–3 óta volt veretlen a Crystal Palace, a legutóbbi hét meccséből ötször ikszelő, a Manchester Cityt és a Wolverhamptont megverő londoniak most otthon kaptak ki az Aston Villától (1–2).

PREMIER LEAGUE

13. FORDULÓ

Arsenal–Newcastle 2–0 (Saka 56., Martinelli 66.)

Crystal Palace–Aston Villa 1–2 (Guéhi 95., ill. Targett 15., McGinn 86.)

Liverpool–Southampton 4–0 (Jota 2., 32., Thiago 37., Van Dijk 52.)

Norwich–Wolverhampton 0–0

Brighton–Leeds 0–0

Az élmezőny állása: 1. Chelsea 29 pont (30–4, 12 meccs), 2. Liverpool 28 (39–11), 3. Manchester City 26 (25–6, 12), 4. West Ham United 23 (23–14, 12), 5. Arsenal 23 (15–17), 6. Wolverhampton 20 (12–12), 7. Tottenham 19 (11–17, 12), 8. Manchester United 17 (20–21)

(Borítókép: John Powell / Liverpool FC via Getty Images)