Szoboszlaiék meglepő vereséget szenvedtek hazai pályán

2021. december 18., szombat 17:40

A kiesőhelyen álló Arminia Bielefeld meglepetésre 2–0-ra nyert a három magyar válogatott játékossal felálló RB Leipzig otthonában a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján.

A hazaiaknál Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is végigjátszotta a mérkőzést, Willi Orbánt pedig a 87. percben cserélték le. A vendégek a hetvenedik perctől emberhátrányban futballoztak, ám a lipcseiek ezt sem tudták kihasználni.

A Bielefeld 2021 márciusa, azaz Frank Kramer vezetőedző kinevezése óta 11. mérkőzését hozta le kapott gól nélkül a Bundesligában, ennél többet egyetlen klub sem tud felmutatni ebben az időszakban.

A VfL Bochum is házigazdaként szenvedett vereséget, az Union Berlin elleni találkozón (0–1) Novothny Soma a 75. percben lépett pályára a hazaiaknál.

A műtét előtt álló Szalai Ádámot nélkülöző FSV Mainz 1–0-ra kikapott Frankfurtban, a Borussia Mönchengladbach pedig sorozatban négy vereség után a 91. percig vezetett a Hoffenheim otthonában, de végül 1–1-es döntetlent játszott.