Orbán volt a lipcseiek hőse a Wolfsburg ellen

2022. január 23., vasárnap 17:27

A három magyar válogatott futballistát foglalkoztató RB Leipzig hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a Bundesliga 20. fordulójában.

A házigazda Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőjében állt fel, a sérüléséből felépülő Szoboszlai Dominik viszont csak a kispadon kapott helyet.

Az első félidőben hiába birtokolta többet a labdát a lipcsei gárda, a vendégek játszottak veszélyesebben, igaz, a több lehetőség ellenére sem tudott betalálni a Wolfsburg sem.

A szünet után fölénybe kerültek a hazaiak, a 76. percben pedig megtört a jég, Willi Orbán csúsztatott közelről a kapuba egy kapufa után (1–0).

A végjátékban aztán Josko Gvardiol is szerzett egy gólt – némi videózás után adták meg –, az RB Leipzig így 2–0-ra győzött, sorozatban harmadik bajnokiján gyűjtötte be a három pontot.

A Bayern München lényegesen hamarabb lerendezte a Hertha elleni berlini meccsét, a 2. percben még les miatt elvették Corentin Tolisso gólját, az első félidő derekán már szabályosat szerzett, a szünet előtt pedig Thomas Müller is betalált. Az utolsó negyedórában aztán kinyílt a gólcsap, betalált Leroy Sané, Serge Gnabry és Jurgen Ekkelenkamp is, a müncheniek így 4–1-re győztek, és újra hat ponttal vezetik a tabellát.

BUNDESLIGA

20. FORDULÓ

RB Leipzig–Wolfsburg 2–0 (Orbán 76., Gvardiol 85.)

Hertha BSC–Bayern München 1–4 (Ekkelenkamp 81., ill. Tolisso 25., T. Müller 45., Sané 75., Gnabry 79.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 49 pont (65–19), 2. Dortmund 43 (52–31), 3. Leverkusen 35 (49–32), 4. Union Berlin 34 (29–25), 5. Freiburg 33 (33–23), 6. RB Leipzig 31 (38–23), ...13. Hertha 22 (22–42),...15. Wolfsburg 21 (17–32)

(Borítókép: Jan Woitas / picture alliance via Getty Images)