Újpesti sikerével állt vissza az élre a Ferencváros

2022. január 30., vasárnap 21:58

A labdarúgó-NB I 18. fordulójában a Ferencváros a hajrában szerzett Stjepan Loncar-góllal idegenben 1–0-ra legyőzte az Újpestet, így visszavette a vezetést a tabellán.

A télen Csehországból szerződtetett Fortune Bassey és Tokmac Nguen játékáról szólt az első félidő, a páros sorra gyártotta a helyzeteket, de mindkettejükkel kibabrált a léc, Banai Dávid pedig többször is nagy védést mutatott be.

Volt nagy helyzete Miha Blazicnak egy szöglet után vagy Olekszandr Zubkovnak a távoli lövésénél, a játékrész hajrájában még Róbert Mak is próbára tette az újpesti kapust, de ő sem tudott túljárni az eszén.

A tulajdonosváltáson áteső „lilák” erejéből egy Yohan Croizet-átlövésre futotta, de ez nem okozott gondot Dibusznak, így gól nélkül fordulhattak a felek.

A fordulást követően Tokmac fölészálló lövését nézőtéri pirózás és újpesti fölény követte, Croizet és Mory Kone került többször is helyzetbe, illetve Csongvai Áronnak volt egy lendületes lökete távolról, de Dibusz is résen volt.

A hajrá elején aztán csak megtört a jég, a csereként beálló Stjepan Loncar lövése a blokkoló lábról hullott Banai felett a kapuba (0–1).

A Ferencváros így – ha az első félidő összképénél jóval nehezebben is, de – csak megnyerte egymás után a kilencedik derbijét is a rivális ellen.

NB I

18. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Mol Fehérvár FC 1–0 (Favorov 66.)

Mezőkövesd–MTK 1–1 (Babati 9., ill. Futács 50.)

Újpest–Ferencváros 0–1 (Loncar 78.)

Az állás: 1. Ferencváros 38 pont (33–13), 2. Puskás Akadémia 37 (27–18), 3. Kisvárda 35 (31–17), 4. Fehérvár 29 (23–19), 5. Paks 24 (45–38), 6. Mezőkövesd 23 (20–28), 7. Zalaegerszeg 23 (27–36), 8. Honvéd 20 (30–33), 9. Debrecen 19 (30–29), 10. Újpest 17 (24–31), 11. Gyirmót 17 (18–28), 12. MTK 16 (14–32)

(Borítókép: MTI / Koszticsák Szilárd)