Hatalmas zakót kapott Haaland nélkül a Dortmund

2022. február 6., vasárnap 17:46

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában a Leverkusen idegenben 5–2-re kiütötte a Dortmundot.

A házigazdában csípősérülés miatt nem lépett pályára Erling Haaland, de nélküle is összejött egy gól az első félidőben – igaz, leverkuseni segítséggel, hiszen Jeremie Frimpong a saját kapujába talált be, ez pedig az első negyedóra végén már a második öngól volt a meccsen (1–1).

Ezt követően viszont Florian Wirtzék belelendültek, a szünetig még kétszer találtak be, a fordulást követően pedig Jonathan Tah növelte az előnyt (1–4).

Hiába volt az első félidői 1–6 után 13–4 a második félidőben, a 87. percben megint a Leverkusen talált be, a végén csak a kozmetikázásra futotta a második helyezett erejéből (2–5).

BUNDESLIGA

21. FORDULÓ

Dortmund–Leverkusen 2–5 (J. Frimpong 16. – öngól, Tigges 91., ill. Akanji 11. – öngól, Wirtz 20., Andrich 28., Tah 53., M. Diaby 87.)

Wolfsburg–Greuther Fürth 4–1 (Vranckx 7., 49., Arnold 70., Philipp 75., ill. Hrgota 44.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 52 pont (68–21), 2. Dortmund 43 (54–36), 3. Leverkusen 38 (54–34), 4. Union Berlin 34 (29–27)

(Borítókép: Bernd Thissen/picture alliance via Getty Images)