Paksi atomvillanás, 2013 óta nem verték meg ennyire a Fradit

2022. február 6., vasárnap 19:14

A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Paks idegenben 3–0-ra kiütötte a Ferencvárost, amely így elveszítette első helyét a tabellán.

Remekül kezdtek a vendégek, már az 5. percben vezetést szereztek, Ádám Martin kapott felívelt labdát, átvette, majd 28 méterről óriási gólt rúgott a jobb felső sarokba (0–1).

Az NB I gólkirályjelöltje ezzel már a 18. gólját szerezte meg, rajta kívül csak a kispesti Nenad Lukics (12) szerzett legalább tízet.

Bő fél óra játék után Szabó Bálint lőtt két szép csel után a jobb alsó sarokba, így a szünetre kétgólos előnybe kerültek a vendégek (0–2).

A fordulást követően Marko Marin és Ryan Mmaee is közel állt a szépítéshez, utóbbinál már csak a léc mentette meg a vendégeket, majd Ádám Martin fejében halt el egy szabadrúgás.

A túloldalon viszont nem segítette ki a kapust a sorfal, a csereként beálló Haraszti Zsolt remekül tekert szabadrúgásból a kapu bal oldalába, kiütés (0–3)!

A játék képével igencsak elégedetlen hazai publikum a 84. percben ünnepelni kezdett, no nem azért, mert betaláltak volna a fővárosi zöld-fehérek, szimplán csak a vendégekhez érkező Böde Dánielnek örültek.

Ennél több okuk viszont a ferencvárosiaknak nem volt az örömre, az együttes 2013 novembere óta először kapott ki otthon három góllal, akkor is egy zöld-fehér gárda, a Haladás nyert 3–0-ra vendégként.

Ez egyben azt is jelenti, hogy a Mezőkövesdet legyőző Puskás Akadémia átvette a vezetést a tabellán 19 fordulót követően.

NB I

19. FORDULÓ

Mezőkövesd–Puskás Akadémia 1–2 (Jurina 68., ill. Baluta 14., 64.)

Ferencváros–Paks 0–3 (Ádám M. 5., Szabó B. 31., Haraszti 73.)

Az élmezőny állása: 1. Puskás Akadémia 40 pont (29–19), 2. Ferencváros 38 (33–16), 3. Kisvárda 38 (34–19), 4. Fehérvár 29 (24–21), 5. Paks 27 (48–38)