Szoboszlaiék az utolsó percben mentettek pontot a „BL-rangadón”

2022. március 5., szombat 17:24

Nagy rangadókat hozott a Bundesliga 25. fordulójának szombati napja, hiszen a tabella első öt helyén álló csapatból négy egymás ellen lépett pályára.

Az elmúlt kilenc kiírást megnyerő Bayern München ezúttal is magabiztosan menetel az aranyérem felé, mostani ellenfele viszont a harmadik helyen álló Leverkusen volt, és bár a pályát kis túlzással felborító házigazda hamar vezetést szerzett Niklas Süle találatával, Thomas Müller öngóljával még a szünet előtt egyenlítettek a vendégek.

A folytatásban sem nagyon változott a játék képe, sorra jöttek a müncheni helyzetek, de újabb találatra már nem futotta erejükből, így a Leverkusen értékes pontot szerzett (1–1).

A BL-indulást érő negyedik helyért óriási a csata, a forduló előtt az RB Leipzig, a Freiburg, valamint a Hoffenheim is 40 ponttal állt, a három magyart is foglalkoztató lipcseiek pedig épp a mögöttük álló Sallai Rolandékat fogadták.

A házigazdától Gulácsi Péter és Willi Orbán is a kezdőben kapott helyet, de ők sem tudták megakadályozni, hogy a valamelyest fölényben lévő házigazda ne kerüljön hátrányba a szünet előtt, Ermedin Demirović használta ki a védelem hibáját.

Szoboszlai Dominik és Sallai is a 79. percben állt be csereként a csapatába, előbbi pedig a 90. percben előkészítette Angelino találatát, így mindkét csapat egy pontot szerzett (1–1).

A Hertha a sérült Dárdai Mártont nélkülözve hatalmas pofonba szaladt bele a Frankfurttal szemben (1–4).

BUNDESLIGA

25. FORDULÓ

Bayern München–Leverkusen 1–1 (Süle 18., ill. T. Müller 36. – öngól)

Bochum–Fürth 2–1 (Leitsch 35., Losilla 71., ill. Bella-Kotchap 64. – öngól)

Hertha BSC–Frankfurt 1–4 (Selke 61., ill. Knauff 17., Tuta 48., Lindström 56., Borré 63.)

RB Leipzig–Freiburg 1–1 (Angelino 90., ill. Demirović 38.)

Wolfsburg–Union Berlin 1–0 (Awoniyi 24. – öngól)

Stuttgart–Mönchengladbach 3–2 (Endo 38., Fuhrich 51., Kalajdzic 83., ill. Pléa 14., M. Thuram 35.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 59 pont (76–27), 2. Dortmund 50 (64–37, 24 meccs), 3. Leverkusen 45 (64–40), 4. RB Leipzig 41 (51–29), 5. Freiburg 41 (40–27), 6. Hoffenheim 40 (47–36, 24)

(Borítókép: Tobias Schwarz / AFP)