Tottenham-gála, a liverpooliak a kaput sem találták el

2022. március 8., kedd 09:13

A Tottenham Everton elleni 5–0-s sikerével ért véget az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulója.

A londoniak az első negyedóra végén egy öngóllal szereztek vezetést, majd Szon Hung Min növelte villámgyorsan az előnyt, a szünet előtt pedig még Harry Kane is betalált.

A fordulást követően a szünetben beálló Sergio Reguilónnak egy perc sem kellett ahhoz, hogy megszerezze csapata negyedik gólját, a végeredményt pedig Kane állította be.

Az angol válogatott csapatkapitánya ezzel megszerezte 175. és 176. PL-gólját is, így Thierry Henryt (175) megelőzve már hatodik helyen áll az örökranglistán – épp a mostani riválist irányító Frank Lampard (177) lehet a következő „áldozat”.

10. Michael Owen – 150

A Spurs ezzel két pontra megközelítette a két meccsel többet játszó Manchester Unitedet, a kaput eltaláló lövés nélkül záró liverpooliak pedig a 15. vereségüket szenvedték el az idényben, és csak a 17. helyen állnak a bajnokságban.

PREMIER LEAGUE

28. FORDULÓ

Tottenham–Everton 5–0 (M. Keane 14. – öngól, Szon Hung Min 17., Kane 37., 55., Reguilón 46.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 69 pont (68–18), 2. Liverpool 63 (71–20, 27 meccs), 3. Chelsea 53 (53–18, 26), 4. Arsenal 48 (41–29, 25), 5. Manchester United 47 (46–35), 6. West Ham 45 (46–35), 7. Tottenhm 45 (40–32, 26)

(Borítókép: Ben Stansall / AFP)