A Spurs darabokra szedte a világ legtehetősebb klubját

2022. április 3., vasárnap 19:23

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában a Tottenham hazai pályán 5–1-re kiütötte a Newcastle Unitedet.

A nemrégiben a világ legtehetősebb klubjává váló Newcastle United a téli átigazolási időszak után remek sorozatba kezdett, amivel gyakorlatilag bebiztosította bennmaradását, de azért még látszik, hogy sok teendő lesz a csapatnál ahhoz, hogy a legnagyobbak közé emelkedjen.

A győzelmi széria a Chelsea ellen megszakadt, majd az Evertontól is kikapott a Newcastle, amely a Tottenham ellen Fabian Schär szabadrúgásával előnybe került ugyan az első félidő végjátékában, a szünetre Ben Davies fejese után viszont 1–1-gyel mentek az együttesek.

A fordulás után villámgyorsan jött a fordítást érő találat, Harry Kane beadását Matt Doherty fejelte a kapuba, majd az első hazai gólt előkészítő Szon Hung Min is eredményes volt (3–1).

Doherty nem sokkal később Emerson Royalt szolgálta ki remekül, innentől pedig már csak az volt a kérdés, mennyit vágnak a hazaiak, végül „csak” Steven Bergwijn iratkozott fel a gólszerzők közé, így 5–1 lett a vége.

A nap másik meccsén a West Ham legyűrte a meccset tíz emberrel záró Evertont (2–1), előbbi így tapad az élbolyra, utóbbi pedig továbbra is csak a 17. helyen szerénykedik.

PREMIER LEAGUE

31. FORDULÓ

West Ham United–Everton 2–1 (Cresswell 32., Bowen 58., ill. Holgate 53.)

Kiállítva: M. Keane (Everton, 65.)

Tottenham–Newcastle United 5–1 (Davies 43. Doherty 48., Szon Hung Min 54., Emerson Royal 63., Bergwijn 83., ill. Schär 39.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 73 pont (70–18, 30 meccs), 2. Liverpool 72 (77–20, 30), 3. Chelsea 59 (58–23, 29), 4. Tottenham 54 (52–37, 30), 5. Arsenal 54 (44–31, 28), 6. West Ham 51 (51–40), 7. Manchester Untied 51 (49–41, 30)