Meglepő helyen zakózott a remek formában lévő Arsenal

2022. április 5., kedd 09:25

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában az Arsenal hétfő este 3–0-ra kikapott londoni riválisa, a Crystal Palace otthonában.

A Premier League jelenlegi kiírását három vereséggel és 0–9-es gólkülönbséggel indító gárda szép csendben megindult a dobogós helyezések felé, a legutóbbi hét bajnokijából pedig hatot megnyert, és csak a Liverpool elleni zakó csúszott be, ahol ugyancsak nem játszott alárendelt szerepet az együttes.

A Chelsea nagy vereségének köszönhetően ráadásul az „ágyúsok” előtt volt az esély, hogy két pontra megközelítsék dobogós riválisukat, ehhez képest a Crystal Palace az első félidő derekára lerendezte a meccset Jean-Philippe Mateta és Jordan Ayew találatával – mindkettőt Joachim Andersen készítette elő (2–0).

A szünet után felébredtek a vendégek, de hiába volt náluk 81 százalékban a labda, volt 10 kapura lövésük a hazai kettővel szemben, ahogyan ilyenkor lenni szokott, újra csak a Crystal Palace talált be, Wilfried Zaha büntetőjének köszönhetően (3–0).

Az Arsenal így váratlanul sima zakót szenvedett a londoni derbin, és jelenleg nincs BL-indulást érő helyen – igaz, eggyel kevesebb meccset játszott a csak a gólkülönbségével előző Tottenhamnél.

PREMIER LEAGUE

31. FORDULÓ

Crystal Palace–Arsenal 3–0 (Mateta 16., Ayew 24., Zaha 74. – 11-esből)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 73 pont (70–18, 30 meccs), 2. Liverpool 72 (77–20, 30), 3. Chelsea 59 (58–23, 29), 4. Tottenham 54 (52–37, 30), 5. Arsenal 54 (44–34, 29), 6. West Ham 51 (51–40), 7. Manchester United 51 (49–41, 30)

(Borítókép: Glyn Kirk / AFP)