Újabb sikerével már fogja a Salátástálat a Bayern München

2022. április 17., vasárnap 17:51

Fél kézzel már fogja a Salátástálat a Bayern München, amely ezúttal a Bielefeldet győzte le a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában.

Az utolsó előtti helyen álló házigazda az első félidőben nem könnyítette meg a saját helyzetét, előbb öngólt szerzett, majd hiába talált be a játékrész végén, les miatt nem jött össze az egyenlítés, sőt a ráadás hetedik percében újabb gólt engedett, ezzel eldőlt a meccs.

A Bayern ezt követően már nyugodtan frissíthette a csapatát, a hajrában pedig a csereként beálló Jamal Musiala is eredményes volt, beállítva a 3–0-s vendégsikert.

A müncheniek így négy körrel a vége előtt kilenc ponttal vezetnek a Dortmund előtt, és ha a jövő szombati rangadón otthon legyőzik a riválisukat, már biztosan megnyerik zsinórban a 10. aranyukat is.

Döntetlennél matematikailag még nem dőlne el a bajnoki cím sorsa, hiszen az utolsó három körben ledolgozható a kilenc pont hátrány, a 27-tel rosszabb gólkülönbség (+60 vs +33) már nehezebben.

A BVB-nek gyakorlatilag így már csak egy müncheni sikerrel maradna esélye, de igazából akkor sem túl sok.

Az Union Berlin könnyedén legyőzte a Frankfurtot, ezzel feljött a hatodik helyre a tabellán. Schäfer András a 67. percben állt be a fővárosiakhoz.

BUNDESLIGA

30. FORDULÓ

Bielefeld–Bayern München 0–3 (Laursen 10. – öngól, Gnabry 45+7., Musiala 85.)

Hoffenheim–Fürth 0–0

Union Berlin–Frankfurt 2–0 (Awoniyi 17., Promel 21.)

19.30: Leverkusen–RB Leipzig

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 72 pont (89–29), 2. Dortmund 63 (76–43), 3. Leverkusen 52 (68–42, 29 meccs), 4. RB Leipzig 51 (64–31, 29), 5. Freiburg 51 (49–34), 6. Union Berlin 47 (40–39)

(Borítókép: Stuart Franklin / Getty Images)