Sallai Roland parádés gólt lőtt, tanítani lehetne

2022. április 30., szombat 21:31

Sallai Roland ismét gólt szerzett a Freiburgban, csapata pedig 4–3-ra legyőzte idegenben a Hoffenheimet a Bundesliga 32. fordulójában.

A hét gólt hozó, fordulatos találkozón a 24 éves szélső szerezte meg a első gólt a 23. percben remek összjáték végén. Sallai Roland a leshatáron kilépve 12 méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtte a labdát.

A Hoffenheimnek erre még volt válasza, és fordítani tudott, de a Freiburg nagyszerűen futballozott a második félidőben, és már 4–2-re is vezetett. A hazaiak erejéből csak szépítésre futotta a hajrában.

A 32-szeres magyar válogatott futballista nagyszerű formában van,

29 bajnoki mérkőzésen négy gólt szerzett, és három gólpasszt adott.

Íme a legutóbbi, Hoffenheim ellen lőtt gólja:

Győzelmével a Freiburg feljött a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyre a tabellán, ugyanakkor a három magyart foglalkoztató Leipzig csak hétfőn játssza aktuális mérkőzését, akkor visszaelőzhet.

Dortmund–Bochum 3–4 (2–2)

A Bundesliga élcsoportja: 1. Bayern München 75 pont – már bajnok, 2. Dortmund 63, 3. Leverkusen 55 (72–44, 31 mérkőzés), 4. Freiburg 55 (56–40), 5. Leipzig 54 (31)

(Borítókép: Sallai Roland Freiburgban 2022. április 30-án. Fotó:   Uwe Anspach / picture alliance / Getty Images)