Fájó pofonnal távolodnak a BL-helyektől Gulácsiék

2022. május 3., kedd 09:57

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában a három magyar válogatott játékost is foglalkoztató RB Leipzig hétfő este 3–1-re kikapott a Mönchengladbach otthonában.

A házigazda bő negyedóra játék után Breel Embolo góljával szerezte meg a vezetést, és bár a parádés idényt futó (30 gól, 20 gólpassz) Cristopher Nkunku a 36. percben egyenlített, a szünetre így is a Mönchengladbach mehetett előnnyel.

A fordulást követően Nico Elvedi kiállítása miatt emberelőnybe került a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt végig a pályán tudó lipcsei gárda, de újabb gólt megint csak Jonas Hofmann tudott szerezni. Szoboszlai Dominik a 80. percben állt be a vendégeknél.

A Leverkusen legyőzése után rövid ideig a dobogón álló együttes az Union Berlin és a Mönchengladbach elleni vereséggel visszacsúszott az ötödik helyre a tabellán.

Ha a hátralévő két fordulóban nem sikerülne megelőznie Sallai Roland csapatát, az egypontos fórban lévő Freiburgot, akkor sem lenne minden veszve, hiszen az Európa-liga megnyerésével is kiharcolhatja még a BL-indulást.

BUNDESLIGA

32. FORDULÓ

Leverkusen–Frankfurt 2–0 (Paulinho 18., Schick 51.)

Mönchengladbach–RB Leipzig 3–1 (Embolo 17., Hofmann 45+2., 77., ill. Nkunku 36.)

Kiállítva: Elvedi (Mönchengladbach, 64.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 75 pont (93–33, már bajnok), 2. Dortmund 63 (80–50), 3. Leverkusen 58 (74–44), 4. Freiburg 55 (56–40), 5. RB Leipzig 54 (67–36)

(Borítókép: Mario Hommes/vi/DeFodi Images via Getty Images)