A Manchester City haragját az újgazdag klub bánta

2022. május 8., vasárnap 19:47

A Manchester City nagy lépést tett a címvédés felé az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League), mivel a 36. fordulóban 5–0-ra kiütötte a Newcastle Unitedet.

A Liverpool szombati botlásával a hét közben elképesztő dráma végén a Bajnokok Ligájából kieső City azzal a tudattal léphetett pályára, hogy egy győzelemmel három pontra növelheti előnyét három meccsel a vége előtt közvetlen riválisával szemben.

Az ellenfél az újgazdag Newcastle United volt, amely a tulajdonosváltás óta a kiesőzónát elhagyva a középmezőnyig emelkedett az elmúlt hónapokban.

A Real otthonában a 90. percben még kétgólos előnyben lévő, de a hosszabbításban végül elvérző manchesteriek haragja pedig a „szarkákra” csapott le, a 19. percben Raheem Sterling fejesével szereztek vezetést, majd a 38. percben Aymeric Laporte növelte közelről az előnyt (2–0).

A fordulást követően olyasmit láthattak a szurkolók, amire nem biztos, hogy volt precedens korábban, hiszen a Manchester City 108 pontos passzal jelentkezett, mielőtt a Newcastle egyet is összehozott volna, döbbenetes, 99 százalékos labdabirtoklást összehozva ezzel.

this is beyond fifa levels of statistical madness. pic.twitter.com/8yECredhK2

— yamo porrits 2.0 (@2yamo2porrits) May 8, 2022

A 61. percben megszületett a harmadik hazai gól is, Kevin De Bruyne szögletét Rodri fejelte a kapuba, majd a végjátékban Phil Foden és Sterling is szerzett még egy-egy találatot, így a vége 5–0 lett.

PREMIER LEAGUE

36. FORDULÓ

Arsenal–Leeds United 2–1 (Nketiah 5., 10., ill. D. Llorente 66.)

Kiállítva: Ayling (Leeds, 27.)

Leicester City–Everton 1–2 (Daka 11., ill. Mikolenko 6., Holgate 30.)

Norwich City–West Ham United 0–4 (Benrahma 12., 45+3., Antonio 30., Lanzini 65. – 11-esből)

Manchester City–Newcastle United 5–0 (Sterling 19., 93., Laporte 38., Rodri 61., Foden 90.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 86 pont (89–21, 35 meccs), 2. Liverpool 83 (87–23, 35), 3. Chelsea 67 (70–31, 35), 4. Arsenal 66 (56–42, 35), 5. Tottenham 62 (60–40, 35), 6. Manchester United 58 (57–56, 37), 7. West Ham (57–46)

(Borítókép: Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images)