Ha kedd, akkor Barcelona – sima sikerrel kézben az ezüst

2022. május 11., szerda 10:06

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójának kedd esti mérkőzésén a Barcelona hazai pályán 3–1-re legyőzte a meccs hajráját emberhátrányban töltő Celta Vigót.

A katalánok az első fél óra végén Memphis Depay találatával szereztek vezetést, majd percekkel a szünet előtt és után Pierre-Emerick Aubameyang is eredményes volt (3–0).

A Celta pillanatokkal később Iago Aspas révén szépített, de hamarosan emberhátrányba került, így pedig már nem volt esélye visszazárkózni (3–1).

Sikerével a Barcelona hétpontos előnyre tett szert a Sevillával szemben a második helyért folytatott csatában, így gyakorlatilag ezüstérmesnek tekinthető.

Persze nem meglepő, hogy a gránátvörös-kékek nem szenvedtek vereséget, hiszen ez volt a 33. keddi La Liga-meccsük, és tíz döntetlen mellett 23. alkalommal győztek – a sorozat történetében egyik csapatnak sem volt egy adott meccsnapon ilyen hosszú veretlenségi szériája.

33 - @FCBarcelona are unbeaten in their 33 #LaLiga games played on a Tuesday (W23 D10), the best unbeaten record for a team on a specific day in the competition's history. Labour#BarcelonaCelta #FCB pic.twitter.com/GGDATXNsdN

— OptaJose (@OptaJose) May 10, 2022

A Betis kapaszkodik matematikai esélyébe, a Valencia otthonában aratott 3–0-s sikerével három pontra megközelítette az egy meccsel kevesebbet játszó Atlético Madridot a tabellán.

LA LIGA

36. FORDULÓ

Valencia–Betis 0–3 (Willian José 57., Canales 87., Borja Iglesias 90.)

Granada–Athletic Bilbao 1–0 (Collado 35.)

Kiállítva: Vesga (85., Athletic Bilbao)

Barcelona–Celta Vigo 3–1 (Memphis 30., Aubameyang 41., 48., ill. Aspas 50.)

Kiállítva: Murillo (58., Celta Vigo)

Az élmezőny állása: 1. Real Madrid 81 pont (73–30, 35 meccs, már bajnok), 2. Barcelona 72 (68–36), 3. Sevilla 65 (51–29, 35), 4. Atlético Madrid 64 (60–41, 35), 5. Betis 61 (60–40), 6. Real Sociedad 56 (34–34, 35)

(Borítókép: Alex Caparros/Getty Images)