Elképesztő fordítás után lett újra Anglia bajnoka a Manchester City!

2022. május 22., vasárnap 19:01

A Manchester City nyerte meg az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot (Premier League), mivel a záró fordulóban kétgólos hátrányból alig hat perc alatt fordítva 3–2-re legyőzte az Aston Villát, így maga mögött tartotta az ugyancsak fordító Liverpoolt.

A meccs előtt manchesteri előny – 1. Manchester City 90 (+72), 2. Liverpool 89 (+66)

A manchesteriek múlt heti botlását kihasználva a Liverpool a hét közben egy pontra felzárkózott riválisára, így életben tartotta aranyálmait – reménykedhettek a „vörösök”, hogy a korábbi klublegenda Steven Gerrard megtréfálja az Aston Villa menedzsereként a címvédő Cityt.

Pocsékul kezdett a Pool – 1. Manchester City 91 (+72), 2. Liverpool 89 (+65)

Ehhez képest villámgyorsan még nehezebb helyzetbe került a Liverpool, hiszen a 3. percben vezetéshez jutott a Wolverhampton, Raúl Jiménez centerezését Pedro Neto lőtte a hálóba (0–1).

Az „égszínkékeknek” igazából ez a találkozó annyira nem is számított, hiszen egy győzelemmel mindenképpen újra bajnoki címet ünnepelhettek, ezért pedig mentek is előre Phil Fodenék becsülettel, de igazán nagy helyzet nélkül – az első félidő derekán az angol szélső centiket tévedett.

Egyenlített a Pool, mindenhol is – 1. Manchester City 90 (+71), 2. Liverpool 90 (+66)

Hogy éleződjön a helyzet, egy percre rá egyenlített a Liverpool! Thiago szenzációs sarkazása után Sadio Mané lépett ki, a jobb alsóba lőtt ziccerével pedig újra csak egy pont volt a felek között (1–1).

Jött az újabb fordulat, az addig gyakorlatilag semmit nem támadó Aston Villa az első lehetőségéből vezetést szerzett Lucas Digne bal oldali beadása után Matty Cash fejesével, így pontazonosság volt a felek között (0–1)!

Hiába nyomtak a favoritok, a szünetig egyik pályán sem született újabb gól.

Pár pillanatig élen a „vörösök” – bajban a City! – 1. Manchester City 90 (+70), 2. Liverpool 90 (+66)

A fordulást követően nagyon felpörgött a City, sorra alakította ki az egyre veszélyesebb beadásait, majd lövéseit, de a jég csak nem akart megtörni.

Betalált ugyanakkor Sadio Mané újra a másik pályán, ezzel néhány pillanatig nyeregben érezhette magát a Liverpool, de les miatt nem ért a gól, így maradt minden a régiben.

Hiába nyomott azonban a Manchester, két kirúgás után kétszer is nagy helyzetbe kerültek a vendégek, és bár elsőre még megúszta a City, másodjára már nem, a korábbi liverpooli Philippe Coutinho gyakorlatilag eldöntötte a meccset (0–2).

Menekülés a győzelembe? 1. Manchester City 93 (+73), 2. Liverpool 92 (+68)

A Raheem Sterlinget és Ilkay Gündogant is bevető manchesteriek mindent egy lapra feltéve lendültek azonban támadásba, és a cserék összjátékából utóbbi szépített, majd a szünetben beszálló Zincsenko beadása után Rodri két perccel később már egyenlített (2–2)!

Ha pedig egy üzlet beindul, újabb három percre rá már a Citynél volt az előny! Ezúttal Kevin De Bruyne lövése/beadása találta meg a kapu torkában érkező Gündogant, aki az üres kapuba passzolt, így saját kezébe vette az aranyérem sorsát a címvédő (3–2).

Pillanatokkal később a Liverpoolban beálló Mohamed Szalah is fordított, de ez önmagában kevés volt még a boldogsághoz (2–1).

A hajrában még Andrew Robertson is betalált, így a Liverpool végül 3–1-re nyert, a City viszont újabb gólt már nem kapott, így újabb drámai aranyérmet nyert – még ha nem is annyira drámait, mint 10 évvel ezelőtt.

A többi pályán

A Chelsea Matt Barkley 91. percben szerzett góljával legyőzte az utolsó előtti Watfordot (2–1), így bebiztosította a bronzérmét, a negyedik BL-induló pedig a Tottenham lett, mivel idegenben 5–0-ra kiütötte a sereghajtó Norwichot.

A harmadik kieső a Burnley lett, amely kikapott a Newcastle Unitedtől (1–2), míg a Leeds megverte a Brentfordot, így a két együttes helyet cserélt a 17. pozícióban.

Az előző két meccsét elbukó Arsenal végül hiába verte el az Evertont (5–1), csak az ötödik helyen zárt, és az Európa-ligában indulhat, akárcsak a Manchester United, amelynek a vereség is belefért, mivel a West Ham United is kikapott. Utóbbi csapat az Európa-konferencialigában viaskodhat az ősszel.

PREMIER LEAGUE

38. FORDULÓ

Manchester City–Aston Villa 3–2 (Gündögan 76., 81., Rodri 78., ill. Cash 37., Coutinho 69.)

Liverpool–Wolverhampton 3–1 (Mané 24., Szalah 84., Robertson 89., ill. Neto 3.)

Chelsea–Watford 2–1 (Havertz 11., Barkley 91., ill. Gosling 87.)

Norwich City–Tottenham 0–5 (Kulusevski 16., 64., H. Kane 32., Lucas Moura 68., Szon Hung Min 70.)

Arsenal–Everton 5–1 (Martinelli 27. – 11-esből, Nketiah 31., Cédric 56., Gabriel 59., Ödegaard 82., ill. Van de Beek 45+3.)

Brentford–Leeds United 1–1 (Canos 78., ill. Raphinha 56.)

Brighton–West Ham United 3–1 (Veltman 50., Gross 80., Welbeck 92., ill. Antonio 41.)

Burnley–Newcastle United 1–2 (Cornet 69., ill. C. Wilson 19., 60. – az elsőt 11-esből)

Crystal Palace–Manchester United 1–0 (Zaha 37.)

Leicester City–Southampton 4–1 (Maddison 50., Vardy 74., Ayoze Pérez 81., 86., ill. Ward-Prowse 79. – 11-esből)

A végeredmény: 1. Manchester City 93 pont (99–26), 2. Liverpool 92 (94–26), 3. Chelsea 74 (76–33), 4. Tottenham 71 (69–40), 5. Arsenal 69 (61–48), 6. Manchester United 68 (57–57), 7. West Ham United 56 (60–51), ...18. Burnley 35 (34–53), 19. Watford 23 (34–77), 20. Norwich 22 (23–84)

(Borítókép: Ilkay Gündogan szenzációs csere volt – Michael Regan/Getty Images)