A Manchester United 25 perc alatt négyet kapott a Brentfordtól

2022. augusztus 13., szombat 21:27

A Manchester United kiütéses, 4–0-s vereséget szenvedett a Brentford vendégeként, az Arsenal házigazdaként 4–2-re nyert a Leicester City ellen az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójának szombati játéknapján.

A Manchester United a Brentford otthonába ment a pofonért. A tizedik percben egy manchesteri labdavesztés után Joshua Dasilva lőtt kapura húsz méterről, és lapos, nem túl erős kísérlete nyomán a nagyot hibázó David de Gea kezei között pörgött a hálóba a labda. (1–0) Csakhamar Mathias Jensen váltotta gólra a vendégek elképesztő védelmi hibáját. De Gea ebben a gólban is vastagon benne volt. (2–0)

A harmincadik percben Benjamin Mee egy szöglet után közelről továbbított a hálóba (3–0), öt perccel később pedig Bryan Mbeumo villámgyors kontra után szerzett gólt (4–0). Mindezt 25 perc alatt hozta össze a Brentford, mely a tavalyi idényben jutott fel a Premier League–be.

A fordulást követően nem született újabb gól, a nyitókörben is vereséget szenvedő vörös ördögök így újra kikaptak, és a tabella utolsó helyén állnak. Ilyen legutóbb 1992 augusztusában fordult elő a Manchester Uniteddal.

Az Arsenal a Leicester Cityt fogadta. Úgy tűnik, hogy jó vásárt csináltak az ágyúsok, a nyári szünetben a Manchester Citytől igazolt brazil csatár, Gabriel Jesus két góllal és két gólpasszal járult hozzá a londoniak sikeréhez. Még a hazai öngól is belefért a küzdelembe, William Saliba próbált fejjel felszabadítani, de a saját kapuját találta el. Az Arsenal sorozatban negyedszer győzte le a Leicestert, ezúttal 4–2-re.

A címvédő Manchester City ugyancsak négy gólt szerzett hazai pályán, és egyet sem kapott a Bournemouthtól. Erling Haaland mindössze nyolcszor ért labdához a 74 perc alatt, amit a pályán töltött. Két sikeres passzt adott, melyből egy a kezdőrúgás, egy pedig gólpassz volt.

MTI/Index

(Borítókép: David De Gea a vereséget követően. Fotó: Catherine Ivill / Getty Images)