A büntetőölő is kevés volt a kétszázados Harry Kane ellen

2022. augusztus 28., vasárnap 19:50

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Tottenham Harry Kane duplájával 2–0-ra legyőzte a kétszeres BEK-győztes Nottingham Forestet.

A vendégek remekül kezdték a meccset, Harry Kane már az ötödik percben eredményes volt Dejan Kulusevski beadását követően (0–1).

A második félidő elején a „háromoroszlánosok” csapatkapitánya újabb gólt szerezhetett volna, de büntetőjét kivédte a baseballsapkában játszó Dean Henderson.

A 25 éves kapus továbbra is szenzációs a büntetők ellen, eddig ötöt lőttek neki a Premier League-ben, ebből ez volt a harmadik védése, egyszer kapufát lőttek, és csak egyből kapott gólt.

20% - Dean Henderson has only conceded one of the five penalties he has faced in the Premier League (20% - 3 saved, 1 hit post), the lowest percentage of any goalkeeper to face at least five spot-kicks in the competition. Expert. pic.twitter.com/ID0aCrb12E

— OptaJoe (@OptaJoe) August 28, 2022

A hajrában azért így is meglett az angol válogatott csatár újabb találata, Richarlison remek külsőzése után fejjel volt eredményes (0–2).

Ez Kane pályafutásának 200. ligagólja volt, a 186.-at szerezte a Premier League-ben, kilencszer volt eredményes a másodosztályban, ötször pedig a harmadik ligában.

PREMIER LEAGUE

4. FORDULÓ

Aston Villa–West Ham 0–1 (Fornals 74.)

Wolverhampton–Newcastle 1–1 (Neves 38., ill. Saint-Maximin 90.)

Nottingham–Tottenham 0–2 (Kane 5., 81.)

Az élmezőny állása: 1. Arsenal 12 pont (11–3), 2. Manchester City 10 (13–5), 3. Tottenham 10 (9–3), 4. Brighton 10 (5–1)

(Borítókép: Michael Regan/Getty Images)