Dzsudzsák Balázs góllal és gólpasszal vette ki részét az Újpest-verésből

2022. október 16., vasárnap 15:37

A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Debrecen hazai pályán Dzsudzsák Balázs vezérletével 4–1-re legyőzte az Újpestet.

A Loki kezdte jobban a meccset, a 18. percben Dzsudzsák Balázs szerzett vezetést szép szólót követően, de az egyre nagyobb fölénybe kerülő fővárosiak szűk negyedórával később Simon Krisztián révén egyenlítettek (1–1), majd gyorsan újra betaláltak – más kérdés, hogy Tallo lesről talált be.

Hiába játszott nagy fölényben a vendégcsapat, egy lesgyanús akció végén mégis a Debrecen szerzett újabb gólt, a szünetben beálló Sós Bence pedig a videózás után is megünnepelhette a találatát (2–1).

A meccs a 78. percben dőlt el végleg, Dzsudzsák Balázs bal oldali szögletére Varga József érkezett, 10 méterről pedig a léc segítségével a hálóba továbbította a labdát (3–1).

A hajrában Tallo kozmetikázhatott volna, de ezen a meccsen neki nem jött össze a szabályos gól, nem úgy a végén Baráth Péternek egy kontra végén, így a Loki 4–1-re nyert, és megelőzte riválisát a tabellán.

NB I

11. FORDULÓ

Debrecen–Újpest 4–1 (Dzsudzsák 18., Sós 52., Varga J. 78., Baráth P. 91., ill. Simon K. 32.)

Mezőkövesd–Ferencváros 2–1 (Karnyicki 28., Drazsics 83. – 11-esből, ill. Marquinhos 2.)

Az állás: 1. Ferencváros 21 pont (21–5, 9 meccs), 2. Kecskemét 20 (17–10), 3. Puskás Akadémia 20 (14–8), ...7. Debrecen 13 (18–20), 8. Újpest 12 (13–20), ...11. Mezőkövesd 9 (14–23)

(Borítókép:  MTI/Czeglédi Zsolt)