1 - 1
Monaco
2022.10.27. 22:15

Összefoglaló

Bár az első félidőben egyáltalán nem játszott jól, a szünet utáni teljesítményével a Ferenváros megszolgálta és végül a 82. percben született góllal ki is harcolta a döntetlent az AS Monaco elleni második csoportmeccsén. Ezzel Sztanyiszlav Csercseszov együttese megszerezte azt a kulcsfontosságú pontocskát, amely nemcsak a tavaszi folytatást, de a csoportelsőséget is garantálja az együttes számára. 2004 óta először lesz magyar klubcsapat a nemzetközi kupaporondon tavasszal is!
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 57’
    sárga lap | Monaco | első félidő
    Mohamed Camara (4) Monaco
    57’

Marquinhos lódult volna meg középen, de Camara visszahúzta, ezért a sárga.

• 54’

Laidouni ugratná ki a leshatáron, a pálya tengelyében helyezkedő brazil karmestert, aki védője szorításában estében is átveszi, sőt, jobbal el is lövi a labdát, elég erőt azonban nem tud a lövésbe vinni ahhoz, hogy meglepje vele a kapu közepén álló Nübelt. Így is az FTC-játékosok eddigi legkorrektebb lövése a meccsen!

• 52’

Ryan Mmaee kap jó 40 méteres indítást a jobbszélről, a tizenhatos bal csücskénél jobb külsővel át is veszi, rávezeti a védőjére, majd 13 méterről lő, de nem találja el a kaput, a labda messze a bal felső sarok mellett kanyarodik ki a játéktérről!

• 49’

Jelzésértékű, ahogy labdaszerzés után Fofana meglódul a jobb szélen, majd a 16-os magasságába érve laposan centerez – viszont monacói lábak helyett Samy Mmaee-t találja csak meg a labdája. A marokkói bekk kifejezetten jól játszik ma is, megkockáztatom, hogy eddig az FTC legjobbja a meccsen.

• 49’

A Monaco az elmúlt három-négy percben alig jut a labdához, szinte csak a tizenhatosa előterében védekezik. De az első félidő is így indult, aztán egy-két kontra pikk-pakk elég volt a hercegségieknek ahhoz, hogy visszafogottabbá tegyék a Fradi támadásszövögetéseit.

• 46’
    csere | Ferencváros | második félidő
    Amer Gojak (14) Ferencváros
    Marquinhos (50) Ferencváros
    46’

A középpálya közepére jött a csereember a Fradiban.

• 46’

A Monaco indította útjára a labdát.

• Méghozzá az, hogy az FTC-játékosok jöttek vissza hamarabb az öltözőből. Ezek szerint mégse kellett olyan részletgazdag fejtágítás? Hamarosan kiderül. Egy dolog biztos még: Marquinhos vadul melegített a szünetben, be is fog állni a második félidőre.

• Csercseszov mesternek alighanem lesz mondandója a szünetben – kifejezetten lendületesen indult az öltöző irányába. Ki merem jelenteni, az FTC az Európa-liga-szereplés eddigi leggyengébb első félidei játékával rukkolt elő. Más kérdés, hogy a Monaco meg érezhetően jóval komolyabban veszi ezt a mérkőzést, mint vette a zöld-fehérek elleni szeptemberi találkozót.

Jelen állás szerint nemhogy biztos továbbjutásról nincs szó, a Trabzon ellen igazi ki-ki meccs jöhet a csoportkör utolsó fordulójában. De ezen a helyzeten még bőven lehet változtatni a második 45 percben.

• 48’

A Ferencváros jól kezdett, de a játékrészben többnyire a Monaco akarata érvényesült. A vendégek megérdemelten vezetnek is 1–0-ra. Az FTC egyelőre támadásban nagyon pontatlan, mindössze három gólszerzési kísérlet és egy pontos próbálkozás szerepel a magyar bajnok lőlapján, ezzel szemben a Monaco hét próbálkozásnál jár – igaz, szintén nem túl sok, kettő pontos kísérlettel.

• 46’

Még a játékrész végére kiharcolt egy szögletet a Fradi, ezúttal is Pászka ívelte be balról, most sokkal veszélyesebben, mint a meccs elején, középen Zachariassen érkezett lendületből, és az ötös jobb csücskétől a védőt túlugorva fejelt is, jó egy méterrel a bal kapufa mellé. Nübel repült érte, de ha beljebb jön a labda, akkor sem biztos, hogy eléri.

• 45’

Az éles szögből leadott lövését Badiashile blokkolta.

• 45’

Eddig ez a félidő nem az FTC-ről szól... Lehet-e ezen változtatni a szünetig hátramaradt időben, a tartalék játékvezető által felmutatott táblán szereplő három percben?

• 44’

Samy Mmaee láthatóan szitkozódik, miközben széttárt karokkal elkezd a saját térfele felé kocogni: néhány pillanattal korábban Vécsei kapott ígéretes labdát a 16-os előterében, a kaputól jó 23-24 méterre át is vehette, de lőni nem mert, inkább lágyan az ötös bal csücskéhez akart ívelni, ahol Laidouni érkezhetett volna, ha nem lett volna az emelés túlméretes, azaz méterekkel hosszabb a kelleténél.

Hiányzik az önbizalom?

• Katai a 37. percben szerzett vezetést a Crvena zvezdának, Bakasetas a 39.-ben egyenlített a Trabzon részéről a belgrádi összecsapáson.

• 41’
    csere | Monaco | első félidő
    Vanderson (2) Monaco
    Krépin Diatta (27) Monaco
    41’

Vanderson ebből már nem tér vissza, Diatta már egyébként is öltözött, most viszont mutatják is, hogy csere lesz, és fél perccel később már érkezik is a 27-es mezben szereplő szélső a pályára.

• 40’

Az oldalvonal mentén, a felezőtől három-négy méterre nagy hévvel csap össze Laidouni és Vanderson a labdáért, utóbbit ismét ápolni kell. Ezúttal azonban nem áll sokáig a játék, mert úgy, ahogy volt, a lendülete kirepítette a pálya szélén túlra.

• 37’

A zöld-fehéreknek továbbra is csak egy gólszerzési kísérletük volt, eközben a Monaco már hat próbálkozásnál tart. S a labdabirtoklásban is magabiztosan vezet, 56-57 százalékon mozog ez a mutatója. Ez már az érezhető fölény kategória a helyszínen is.

• 35’

A ferencvárosi közönség szinte gutaütést kap, hogy a spori egyáltalán lefújta a szitut, pedig csapatuk épp megindulhatott volna a vendégkapu felé. Vanderson vagy két percen át fekszik a földön, ápolni kell, aztán persze pikk-pakk visszajön a pályára, mikor folytatódik a játék. No, ezzel is kivív magának egy adag füttyszót.

• 32’
    sárga lap | Ferencváros | első félidő
    Dibusz Dénes (90) Ferencváros
    32’

Samy Mmaee reklamál ki magának egy sárga lapot. Közben Dibusz szinte a kezdőkörben pöröl a játékvezetővel. Valamit nagyon nem éreztek igazságosnak a zöld-fehérek a monacói gólnál. Mmaee lapjáért viszont nagy kár: még nem telt el 35 perc, de már mindkét középső védő besárgázta magát az FTC-ben...

Néhány perccel később a sárgát átkönyvelte az UEFA honlapja Dibusznak.

• 31’
    gól | Monaco | első félidő
    Ferencváros
    0
    1 Monaco Axel Disai (6) Wissam Ben Yedder (10)
    31’

Az elmúlt percekben igencsak érett már, most meg is szerezte a vezetést az AS Monaco, egy jobbról érkező, lapos centerezésbe az ötös jobb csücskének előterében Ben Yedder tette bele a sarkát, tökéletes szögben kilőve így a hosszú alsó sarkot. Dibusz igazán mozdulni sem tudott... (0–1).

A középre tett labda Disasitól érkezett.

• 30’

Úgy fest, az orosz középpályás igyekszik bizonyítani korábbi mesterének, Csercseszovnak, akivel még a válogatottban dolgoztak együtt. Kifejezetten aktív, a legtöbb monacói akcióban benne van, most is ő indult meg középen, majd próbálta kiugratni a leshatáron helyezkedő Ben Yeddert – S. Mmaee mentett nagyot, lefülelve a lapos passzt.

• 29’

A Monaco orosz középpályása már nem először kapja meg a labdát ígéretes helyen a 16-os bal sarkától néhány méterre, ezúttal a kapuval párhuzamosan meg is húz egy 7-8 méteres sprintet, majd amikor már egészen kedvező szögbe ér, jobbal lő – ám méterekkel a hosszú felső sarok fölé!

• 27’

Golovin nyeste erőből középre a labdát, az ötös előterében Volland és Ben Yedder is érkezett volna, de a beívelés kissé lapos lett, így S. Mmaee fejjel tisztázni tudott a monacóiak elől.

• 24’
    Endre Botka (21) Ferencváros
    24’

Botka kapott sárga lapot.

• 23’

Megjáratja a labdát a Monaco az FTC tizenhatosának előterében, Volland jobbról érkező beadását Ben Yedder veheti át a 16-oson belül, a kaputól 10 méterre, annak háttal viszont inkább nem fordul be a francia, leteszi lövésre Golovinnak, az orosz jó szögben érkezik, de kapásból nem pörköli rá, egyet igazít, mielőtt jobb belsővel tekerne, ez pedig elég idő Laidouninak, hogy odaérjen, és fél térdre dobva magát blokkolni tudjon.

• 22’

Egyelőre jól zár a ferencvárosi lescsapda, Ben Yedder megint a tiltott zónában kapja meg így a labdát, utána 22 méterről piff-puff eldurrantja, jó 5 méterrel Dibusz kapuja mellé. Sárgát nem kap, pedig...

• 21’

Pászka végezte el a bal csücsökből, nagy ívben a hosszú irányába kanyarítva a labdát, ott azonban hiába jött Traoré, nem tudta kapura tenni.

• 20’

Kiegyenlítődött a játék képe, sőt, az elmúlt öt percben megint kicsit a Ferencváros birtokolja többet a labdát, elültek a monacói támadások, Dibusznak jó tíz perce nem akadt dolga. Igaz, a vendégkaput védő Nübelnek sem... No, de talán majd most, mert épp szöglethez készül az FTC.