Barcelonai pontszerzés tíz fővel Madridban

2022. november 6., vasárnap 16:20

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 1–1-re végzett az Espanyollal.

Nem indult jól a meccs a barcelonai gárda számára, hiszen a 28. percben Leandro Cabrera lerántotta a kiugrani készülő Álvaro Moratát, amiért piros lapot kapott.

Ennek ellenére a vendégek szerezték meg a vezetést, a 62. percben Joselu fejelte vissza a beívelt labdát, Sergi Darder pedig berobbanva a hálóba lőtt (0–1).

Jöttek sorra a cserék az Atléticónál, közülük kettő, Lemar és Joao Félix pedig a 78. percben az egy pontot érő gólt is összehozta végül (1–1).

LA LIGA

13. FORDULÓ

Atlético Madrid–Espanyol 1–1 (Joao Félix 78., ill. Darder 62.)

Az élmezőny állása: 1. Barcelona 34 pont (31–4), 2. Real Madrid 32 (29–10, 12 meccs), 3. Atlético Madrid 24 (21–13)