Az Arsenal és a Liverpool is idegenben nyert rangadót

2022. november 6., vasárnap 14:53

A Chelsea elleni londoni derbi megnyerésével az Arsenal visszavette a vezetést az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League).

Az „ágyúsok” szurkolói szombaton alighanem kevéssé feldobott állapotban figyelték, hogy a Manchester City egy 95. perces Erling Haaland-büntetővel győzött emberhátrányban, így a címvédő egy ponttal megelőzte hat meccs óta veretlen kedvenceiket – a „kékek” pedig leginkább az elmúlt heti 4–1-es zakójuk miatt kesereghettek, ami miatt egészen a 7. helyre csúsztak a tabellán.

Kevés valós helyzetet, inkább taktikai csatát és néhány elkésett belépőt hozott a két londoni nagycsapat összecsapása, a legközelebb Gabriel Martinelli beadását követően Gabriel Jesus volt a gólszerzéshez, de nem találta el a kaput.

A fordulást követően sem tűnt úgy, hogy felpörögnek az események, az első fontosabb pillanat az volt, amikor a játékvezető leparancsolta a játékosokat a pályáról, valószínűleg azért, mert a hazai szurkolók megdobálták a szögletnél Martin Ödegaard-t.

A kis közjáték után folytatódott a meccs, bő egyórányi játék után pedig Édouard Mendynek is játékba kellett már avatkoznia, Gabriel Jesus lövésénél ezt meg is tette, de Bukayo Saka szöglete után Gabriel közeli befejezésénél már ő is tehetetlen volt (0–1).

A vendégek maradtak támadásban, Saka közeli lehetősége a léc fölött kötött ki, majd az utolsó negyedóra kezdetén Ödegaard emelése is a kapu föléq szállt.

A 80. percben újabb érdekes pillanat jött el, amikor is Marc Cucurella kezéről vágódott le a labda, de centikkel a tizenhatoson kívül ért hozzá a labdához, így hiába a videózás, még csak veszélyes helyről járó szabadrúgás sem lett belőle.

Ez kicsit felpörgette a hazaiakat, de igazán nagy helyzetet a kisebb nyomás ellenére sem tudtak kidolgozni, az Arsenal így az áprilisi bajnoki (4–2) és a júliusi felkészülési (4–0) mérkőzést követően idén harmadszor is megverte a Chelsea-t.

A Manchester United villámgyorsan kétgólos hátrányba került az Aston Villa otthonában, és bár szépített, végül simán kikapott, a Newcastle viszont gálázott a Southampton vendégeként.

Mohamed Szalah idénye eddig felemás volt, hiszen a bajnokságban 12 meccsen felmutatott négy gól plusz három gólpasszos teljesítményénél láttunk már sokkal jobbat is tőle, a BL-ben és a Szuperkupában összesen lejátszott hét meccsen nyolc gól és két gólpassz jött össze neki.

Most ez utóbbi formáját vette elő a Tottenham elleni rangadón, az első félidő korai szakaszában és végjátékában is betalált, a Liverpool pedig két váratlan vereség után újra győzni tudott.

PREMIER LEAGUE

15. FORDULÓ

Chelsea–Arsenal 0–1 (Gabriel 63.)

Aston Villa–Manchester United 3–1 (Bailey 7., Digne 11., J. Ramsey 49., ill. J. Ramsey 45. – öngól)

Southampton–Newcastle 1–4 (Perraud 89., ill. Almirón 35., Wood 58., Willock 62., Guimaraes 91.)

West Ham–Crystal Palace 1–2 (Benrahma 20., ill. Zaha 41., Olise 94.)

Tottenham–Liverpool 1–2 (Kane 70., ill. Szalah 11., 40.)

Az élmezőny állása: 1. Arsenal 34 pont (31–11, 13 meccs), 2. Manchester City 32 (39–12, 13), 3. Newcastle 27 (28–11, 14), 4. Tottenham 26 (27–18, 14), 5. Manchester United 23 (18–18, 13), 6. Brighton 21 (22–17, 13), 7. Chelsea 21 (17–16, 13), 8. Liverpool 19 (25–16, 13)

(Borítókép: Marc Atkins/Getty Images)