Az utolsó vár is elesett, a milánói megfeküdte a nápolyiak gyomrát

2023. január 5., csütörtök 08:56

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának rangadóján az Inter hazai pályán 1–0-ra legyőzte az éllovas Napolit.

A találkozót Edin Dzeko döntötte el 56. percben szerzett találatával, aminek köszönhetően a Salernitánát legyőző Milan hátrányra öt pontra csökkent az éllovassal szemben.

Az európai topligákban a PSG hétvégi veresége után már csak a Napoli volt veretlen, Diego Maradona korábbi klubja 13 sikerrel és két döntetlennel a háta mögött várta a rangadót. Ezzel a vereséggel immár az utolsó topligás gárda is elszenvedte első vereségét.

Az Inter és a Milan mellett a rekordbajnok Juventus is begyűjtötte a három pontot, a Cremonese elleni meccs ugyanakkor minden volt, csak fáklyásmenet nem: az első félidőben a házigazda csak egy leshelyzet miatt nem került előnybe, és végül Arkadiusz Milik 91. percben szerzett találata eredményezte a torinóiak sikerét.

Az Atalanta felállt ugyan kétgólos hátrányából, a legutóbbi négy meccsén így is csak egy pontot szerzett, a Lazio pedig egymás után másodszor maradt alul.

SERIE A

16. FORDULÓ

Salernitana–Milan 1–2 (Bonazzoli 83., ill. Leao 10., Tonali 15.)

Sassuolo–Sampdoria 1–2 (Berardi 64. – 11-esből. ill. Gabbiadini 25., Augello 28.)

Spezia–Atalanta 2–2 (Gyasi 8., Nzola 31., ill. Höjlund 77., Pasalic 92.)

Torino–Verona 1–1 (Al. Mirancsuk 64., ill. Djurics 45.)

Roma–Bologna 1–0 (Pellegrini 6.)

Lecce–Lazio 2–1 (Strefezza 57., Colombo 71., ill. Immobile 14.)

Cremonese–Juventus 0–1 (Milik 91.)

Fiorentina–Monza 1–1 (Cabral 19., ill. Carlos Augusto 61.)

Inter–Napoli 1–0 (Dzeko 56.)

Udinese–Empoli 1–1 (Pereyra 70., ill. Baldanzi 3.)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 41 (37–16), 2. Milan 36 (31–16), 3. Juventus 34 (25–7), . Inter 33 (35–22), 5. Lazio 30 (27–13), 6. Roma 30 (19–14), 7. Atalanta 28 (24–17)

(Borítókép: Piero Cruciatti / Anadolu Agency via Getty Images)